Global Ukraine News

Міс Українська Канада – найбільший молодіжний культурно-розважальний проект в Північній Америці

Шоу Міс Українська Канада – це сучасний молодіжний культурний проект, який має нетиповий для конкурсу краси формат заходу, що більш подібний до талант-шоу. За правилами конкурсу, участь у ньому можуть взяти молоді жінки українського походження віком від 18 і до 30 років, які проживають у Канаді. Відбір відбувається не за зовнішністю чи модельними параметрами. Насправді, увага надається яскравій індивідуальності, харизмі, таланту, особливим досягненням (академічні, професійні, творчі, спортивні тощо), а також волонтерству в громаді. Головний критерій – це любов до України, а також бажання і спроможність розповісти світу про сучасну українську культуру.

Цей конкурс проводився в Канаді і раніше, але, на жаль, до сьогодні збереглося небагато матеріалів з його історії. Ті, які вдалося віднайти в державних архівах Канади, архівних записах Української національної молодіжної федерації Канади (Ukrainian National Youth Federation of Canada) та газеті «Український тижневик» («The Ukrainian Weekly») засвідчують, що він сягає корінням у 50-60-і роки ХХ століття.

У 2016 році, фактично, через 50 років, конкурс було відновлено. Організаторам прийшла ідея розробити особливий формат, який ламає стереотипи конкурсів краси і представляє якісний український контент, що єднає традиції і сучасність.

«Конкурс «Міс Українська Канада» – є святом української культури, таланту та мистецтва. Ми не проти конкурсів краси, але наш захід відрізняється від подібних конкурсів і метою, і форматом. Наш проект, над яким працює молода, але досвідчена і творча команда, прагне познайомити аудиторію з новою сучасною Україною, об’єднати українську молодь з різних куточків Канади, представити її творчий потенціал, а також донести до загалу інформацію про важливу роль волонтерства і соціальних ініціатив», – зазначає  Анна Купрєєва, засновниця конкурсу.

Гранд-Фінал конкурсу відбувся 16 липня 2016 року в Торонто, в концертному залі Living Arts Centre. До фіналу увійшли 15 учасниць, які представляли різні провінції Канади. Щоб потрапити до фіналу, дівчата подавали заявку онлайн, проходили прослуховування талантів та інтерв’ю з журі. Після оголошення фіналістів, учасниці мали підготовчу програму: відвідували фотозйомки, воркшопи з особистісного розвитку, зайняття в студії йоги, кулінарний майстер-клас з шефом Лесею Бурлак-Гордій, єдиною в світі жінкою-переможницею Кубку світу з кулінарного мистецтва, а також зайняття з дефіле і сценічної майстерності під керівництвом знавця фешн-індустрії та одної з перших українських топ-моделей Ірини Когут.

У фіналі учасниці змагались в наступних конкурсних етапах: представлення (візитка), український традиційний костюм (есе про костюм та його презентація на сцені), конкурс талантів (відібрані номери), конкурс соціальних проектів (три відібрані відеопрезентації), конкурс запитань на сцені. Ведучими конкурсу були обрані популярний телеведучий Майк Сіона (CTV Saskatchewan) та акторка і телеведуча Лариса Баюс (Forum TV). У концертній програмі виступили запрошені зірки – артисти з України: піаніст-віртуоз, фіналіст тв-шоу «Україна Має Талант»  Євген Хмара, фіналістка тв-шоу «Х-Фактор» Дарія Ковтун, та хедлайнер – етно-співачка Ілларія, виступ якої став справжнім фурором у Торонто.

Цікавим елементом шоу-програми став показ одягу від українських дизайнерів: Fayna Vyshyvanka (Тетяна Сохацька), Foberini, Murashka Design, Ethnic Stylе by Inna Tsaryk, Chernikova, а також показ-презентація колекції вечірніх суконь від Оксани Полонець. Спеціальний гість події – Олег Собчук (СКАЙ), був членом журі конкурсу і виконав фінальну композицію по завершенню церемонії нагородження.

Серед запрошених гостей також були присутні Генеральний консул України в Канаді Андрій Веселовський, мер міста Місісага Бонні Кромбі,  дизайнер Оксана Полонець, Тетяна Сохацька, Анна Заячківська (Міс Україна 2013), культурні діячі і представники українсько-канадських ЗМІ.

Переможницею конкурсу і володаркою титулу Міс Українська Канада-2016 стала чернівчанка, яка проживає в провінції Саскачеван, Ірина Житарюк. За фахом Ірина – кравець, дизайнер жіночого і чоловічого одягу. На конкурсі Ірина представила власну колекцію суконь в українському стилі, яку створювала дев’ять місяців, готуючись до конкурсу.

Першою Віце-Міс стала джазова співачка і композитор Яна Білик із Хмельницька, яка представляла провінцію Онтаріо. Другою Віце-Міс стала Дана Куля (Онтаріо), родом із Києва, яка підкорила зал надзвичайною ораторською майстерністю і впевненістю перед глядачами.

Титул Міс Торонто 2016 виграла співачка і громадська активістка Валентина Бутенко, яка сама народилась в Торонто.

Конкурс соціального проекту виграла Анастасія Мироненко (Онтаріо), родом із Дніпра. Завдяки наданому в рамках конкурсу гранту, Анастасія змогла допомогти школі Петриківського розпису з ремонтом і оновленням системи опалювання.

Цікаві факти:

  • Конкурс є найбільшим молодіжним культурним проектом, який просуває сучасну українську культуру, мистецтво, моду і таланти.
  • Відновлений через 50 років і перетворений у новий формат з фокусом на культурно-соціальні аспекти.
  • Проводиться один раз на два роки (наступний прийом аплікацій – серпень 2017, фінал – липень 2018).
  • Не має жодних вимог до зовнішності чи модельних параметрів конкурсанток.
  • Беруть участь молоді українські жінки з усіх провінцій Канади (як ті, що народжені в Україні, так і ті, що народжені в Канаді), які захоплюються українською культурою.
  • Старовинні українські костюми (18-19 ст.) для Grand Final були зібрані з різних куточків Канади, США і Європи.
  • Унікальний традиційний костюм Волинського регіону, виготовлений з серпанку (тканина, занесена в список нематеріальної спадщини ЮНЕСКО), був вперше представлений в Канаді у рамках конкурсу завдяки співпраці з Центром Відродження Волині. Після конкурсу костюм був придбаний Українським Музеєм Канади і став постійним експонатом колекції українських костюмів у Торонто.
  • Дебют українських дизайнерів у Канаді: Fayna Vyshyvanka (Тетяна Сохацька), Foberini, Murashka Design, Ethnic Stylе by Inna Tsaryk, Chernikova та Оксани Полонець. GU

Email: [email protected]

Website: www.missukrainiancanada.com

Facebook: /MissUkrainianCanadaOfficial

Instagram: MissUkrainianCanada

 

Поділитись

Коментарі закріті