Global Ukraine News

Український гурт «Zetetics» підкорив Європу акустичними виступами просто неба

Автор: Альона Москалу, редактор Global Ukraine News

Українська інді-група «Zetetics» нещодавно завершила свій концертний тур по Європі. Фронтвумен і вокалістка Ліка Бугайова разом з гітаристом Стасом Липецьким відіграли серію акустичних виступів перед звичайними перехожими на центральних площах країн Європи: Будапешт, Венеція, Барселона, Париж та Амстердам.

На таку незвичайну та доволі ризиковану ідею «Zetetics» надихнули вуличні концерти U2, Zaz, LP, Бенджаміна Клементайна і Бена Ховарда.

«Zetetics» — український інді-рок-гурт заснований у 2014-му музикантом Лікою Бугайовою. Гурт має переважно англомовну лірику та потужне гітарне звучання. Ліка Бугайова стала відома завдяки участі у відомому талант-шоу «Голос країни».

Дебютний альбом гурту «Finally I see» був у списку найкращих Українських альбомів 2014-го на думку «Inspired». Сингл «Fly Away» набув популярності завдяки відеокліпу де фронтмен співала пісню мовою жестів — щоб пісню могли почути ті, хто чути не можуть.


Восени 2015-го гурт видав новий альбом «Zetetics», що перекладається як скептики, шукачі нових сенсів. Ця платівка, на думку BeeHype, Comma та Cultprostir, була визнана серед найкращих альбомів 2015-го року в Україні. А концерт «Zetetics – Live in Kyiv» увійшов до рейтингу найкращих музичних фільмів року, на думку MusicInUa. Вже восени гурт готує для своїх фанів багато приємних новин та сюрпризів, про що радо розповіла солістка гурту, Ліка Бугайова,  в ексклюзивному інтерв’ю для Global Ukraine News.

GU: Ліко, якщо можна невеличкий екскурс з історії народження Вашого гурту? Як виникла назва?

Спершу, ми познайомились із Станіславом, гітаристом нашого гурту, десь біля п’яти років тому і одразу в нас зародилась творча атмосфера та розпочався спільний шлях пошуку себе у музиці. І ось два роки як вийшов наш перший альбом «Finally I see».

Щодо назви, то після довгих роздумів, досить несподівано її придумала одна моя добра знайома.

GU: До якого саме жанру Ви відносите свою музику?

Це для мене питання, на яке я й досі не маю відповіді! В цілому, нам приписують інді-хоп чи інді-рок стилі. Ми пишемо музику так, як її відчуваємо і не дуже замислюємося над конкретизацією стилю. Певно, це не нам судити.

Читати за темою: Успіхи української альтернативної музики за кордоном: гурт Jinjer 

GU: Знаємо, що Ви готуєте випуск нового альбому, які цікавинки чекають на ваших фанів?

Більше того, ми плануємо незабаром випустити кліп та новий сингл, а вже восени відбудеться презентація нового альбому. Також плануються  виступи містами України на його підтримку.

Наш теперішній тур Європою це своєрідна спроба відчути чи зрозуміють нашу музику за кордоном, та чи готові ми представляти свою музику та Україну, на цікавих музичних майданчиках світу. І ми дуже сподіваємось, що нам це вдасться у найближчий час.

GU: А чи увійшли пісні з нового альбому до Вашого європейського туру?

Ні! Насправді, нові пісні дуже відрізняються, від того, що ми робили раніше, і їх просто не можливо зіграти на акустиці.

GU: Чому Ви вибрали форматом своїх виступів саме Street performance?

Мені здається, що це дуже сміливо з нашого боку. У такому форматі ми відкрито дивимось в очі своєму слухачу. Тут не сховаєш проколи за неякісним піаром чи невдалою локацією. І мене нереально здивувало наскільки нас тепло приймають. Дуже багато людей зупиняються аби послухати, і це справді круто!

Читати за темою: Stoned Jesus: секрети всесвітнього успіху від фронтмену гурту – Ігора Сидоренка

GU: Ви як нові музиканти сучасної України, бачите розвиток української музичної шоу-бізнес культури? Чи є позитивні зрушення?

Напевно, найголовнішим є те, що з’явився слухач! Слухач, який цікавиться чимось новим і відкритий до експериментів. Люди почали прагнути чогось нового, виходити за межі стандартів. Це дає поштовх для розвитку таких гуртів як ми.

Також за останні роки, виникло дуже багато круто організованих та популярних фестивалів. До прикладу, найбільший фестиваль України, де ми вже вдруге приймали участь  «Atlas Weekend 2017». І подібних українських фестивалів досить багато, тож у цілому позитивний розвиток є. GU

Global Ukraine News вдячний Роману Родику та Наталії Костенко за допомогу у підготовці даного матеріалу та надані  ексклюзивні фото та відео матеріали. 

 

Поділитись

Коментарі закріті