Global Ukraine News

Іноземні ЗМІ про Україну: колишній сепаратист, Арка дружби та «гоніння на ветеранів»

Автор: Марта Дьомочко, редактор Global Ukraine News

Моніторинговий проект «ОКО» щоденно відслідковує статті в закордонних інтернет-виданнях, в яких йде мова про Україну. Окрім посилання на статтю, проект фіксує і рівень суспільного резонансу, який вираховується програмою на основі «вподобайок», репостів та коментарів у соціальних мережах.

Користуючись цим інструментом, Global Ukraine News пропонує вибірку статей англомовних ЗМІ, які у період з 01.05 по 05.05.2017 набрали найбільше розголосу. Одразу зазначимо, що серед статей на схожу тематику ми вибирали лише одну, яка була найбільш «популярною» в мережі.

Основні інформаційні приводи для публікацій стосувалися: долі колишнього донбаського сепаратиста, нового дизайну арки дружби в Києві та звинувачень в сторону ветеранів.

Читайте за темою: Рішення Суду ООН: реакція іноземних ЗМІ

Колись – бойовик-сепаратист, а тепер – американський солдат

3419 пунктів резонансу набрав матеріал на Washington Post «Він боровся разом з підтримуваними Росією бойовиками в Україні. Тепер він американський солдат» про колишнього донбаського бойовика, громадянина Франції і США, 29-річного Гійома Кувельє, який брав участь у бойових діях проти Збройних сил України (ЗСУ) на Донбасі, а тепер – в лавах американської армії. Він також воював на півночі Іраку, перш ніж повернутися в Сполучені Штати.

«Армія – мій єдиний шанс рухатися вперед і порвати з минулим … Я зрозумів, що мені подобається ця країна, тутешній спосіб життя і конституція, яка варта того, щоб її захищати», – цитує видання колишнього бойовика.

Кувельє брав участь у зйомці пропагандистських матеріалів про конфлікт на Донбасі. Його можна побачити, зокрема, в документальному фільмі «Ввічливі люди» пліч-о-пліч з терористом Ігорем Гіркіним. У мережі Інтернет також поширюють фото Кувельє поруч із «бойовими товаришами» з георгіївською стрічкою на грудях. В картині також видно, що Кувельє має медаль, яку він отримав у Москві в 2015 році.

Чемпіонат з кіберігор

З 24 по 30 квітня в Києві відбувався турнір серії Major по Dota 2. У фіналі зіткнулися європейська команда OG і російська Virtus.Pro, в складі якої грає два українці. За підсумками п’яти матчів, які затягнулися до пізньої ночі, з рахунком 3: 2 виграла команда OG: для хлопців це вже четверта перемога в Major, вони забрали $1 млн призових.

Читайте за темою: Теми та видання: що пишуть франкомовні ЗМІ про Україну та як формують її образ у своїх суспільствах?

Цій тематиці було присвячено кілька матеріалів з високим рівнем резонансу. А саме на сайті www.joindota.com з резонансом 2290 пунктів детально описувалася перемога команди OG. На цьому ж ресурсі вийшла замітка, присвячена команді Virtus.Pro, яка набрала 2335 пунктів розголосу. Матеріал на blog.dota2.com  набрав 10706 та подавав загальні підсумки чемпіонату та вітання переможцям.

Арка перемоги та різноманіття

Новий дизайн Арки дружби в Києві теж був одним із найпопулярніших новин минулого тижня. На www.pinknews.co.uk з резонансом 11272 вийшов матеріал «Україна перемальовує пам’ятник «дружби» з Росією в кольори веселки, щоб відзначити різноманітність».

Арка дружби радянської епохи в самому центрі столиці України була перефарбована як веселка в переддень пісенного конкурсу, пише видання. Пам’ятник також служить як символ ЛГБТ – спільноти міста перед Київ Прайд, який відбудеться в червні, зазначають автори.

Читайте за темою: #безвізнаш: як реагували англомовні ЗМІ на українську перемогу?

Пропаганда: спекуляція на Другій світовій війні

До річниці завершення Другої світової війни російська пропаганда почала грати на ностальгії та спекулювати на темах ветеранів. Зокрема, RT випустив публікацію щодо Бориса Стекляра, 94-річного ветерана Другої світової війни, якого звинувачують в убивстві українських націоналістів під час війни.

Такими були найбільш резонансні матеріали про Україну. Варто зазначити, що хоча минулого тижня різноманіття тем було низьким, але резонанс, який набирали матеріали, був досить високим. Співвідношення в плані пропаганди та інших матеріалів становить 1 до 6-ти, що є досить хорошим показником, в сенсі зниження кількості пропагандистських матеріалів.  GU

 

Поділитись

Коментарі закріті