Global Ukraine News

Теми та видання: що пишуть франкомовні ЗМІ про Україну та як формують її образ у своїх суспільствах?

Автори: Маргарита Каланча, Марта Дьомочко

Користуючись інструментом «ОКО», Global Ukraine News проаналізував, які матеріали у франкомовних ЗМІ у березні 2017 року стосувалися української тематики, які видання присвячують свої шпальти новинам нашої країни та яким чином ЗМІ формують суспільну перцепцію України.

Загальна статистика:  найрезонансніші матеріали та видання

Загалом, за період  01.03 — 30.03.2017 було проаналізовано 250 статей франкомовних медіа з таких країн як Франція, Бельгія, Швейцарія, Люксембург, Канада (Квебек). Матеріали набирали від 100 до 10 000 пунктів резонансу.

Найбільш резонансні матеріали стосувалися: скандалу навколо російської учасниці Євробачення 2017 та самого конкурсу загалом, затримання на території Франції українців, що перевозили 600 кг коноплі, обстрілу консульства Польщі у Луцьку, Криму та АТО.

Читайте за темою: #безвізнаш: як реагували англомовні ЗМІ на українську перемогу?

Найчастіше Україну у своїх публікаціях згадували наступні видання: Le Monde, Le Figaro, France 24, l’Equipe, L’OBS, Paris Match, Journal de Montréal, RTN.ch, RTL.be, Sud Ouest.fr, Ouest France.

Основні тематики та інфоприводи

Якщо розглянути в процентному співвідношенні тематики щодо України, то найбільше матеріалів стосувалося спортивних подій, санкцій проти Росії, боїв на Донбасі, української зовнішньої політики, що продемонстровано в діаграмі нижче.

Варто зазначити, що події в Криму подавалися через призму французьких політиків, тоді як в матеріалах про військові дії на Сході подавалися чисті факти без інтерпретацій. В матеріалах про санкції щодо Росії часто була присутня полеміка, а матеріали про зовнішню політику України стосувалися безвізових або безпаспортних режимів, фінансової допомоги для України.

Читайте за темою: Іноземні ЗМІ про Україну: доля кримськотатарських активістів, успішний саудівсько-український проект та Ізраїль вітає репатріантів з України

Серед інших тем, які стосувалися України –  учасники Євробачення 2017 в Україні та вбивство Дениса Вороненкова у Києві.

Україну також згадували в рамках загальносвітових тенденцій: в статтях про Росію та її взаємини з французькими політиками, зовнішньої політики в програмах Макрона або Меланшона.

Дуже мало у франкомовних ЗМІ висвітлювали український парламент та громадянське суспільство, культуру та історію України, економіку та промисловість, розвиток освіти та науки, музику, моду та літературу.

Російська пропаганда

Найбільш активні пропагандистські сайти у франкомовному медійному просторі – це sputniknews.com, novorossia.today та RT. Але їхні матеріали про Україну набирали менше, ніж 1000 пунктів резонансу, що є позитивною тенденцією.

Читайте за темою: Теми та видання: що пишуть іноземні ЗМІ про Україну та як формують її образ у своїх суспільствах?

Пропагандистські ЗМІ в основному писали про таке: скандал навколо російської учасниці Євробачення 2017, низький рівень популярності Порошенка серед українців, візит Бориса Джонсона (британський міністр закордонних справ) до Києва, де він їв піцу, хоча (на думку sputniknews.com) мав би їсти борщ, мітинги на сході проти геноциду українською армією, зменшення американської військової допомоги Україні, Польща вимагає ордер про арешт українського нациста ІІ СВ Михайла Каркоця, тощо. Як бачимо, меседжі пропаганди спрямовані на підрив іміджу України, розбрат в українсько-польських взаєминах, утвердження дієздатності ЛДНР.

Якою бачать Україну французькі ЗМІ?

З усього вище переліченого бачимо, що французькі ЗМІ, на жаль, рідше висвітлюють матеріали з позитивним сентиментом щодо України. Хоча журналісти і подають інформацію в нейтральному стилі, теми, що стосуються України, не виставляють її в найкращому світлі.

Якби ЗМІ приділяли більше уваги і Україні загалом, і таким темам як розвиток економіки, промисловості, науки, української культури (музика, кіно, мода, література), то імідж нашої країни був би значно кращим в очах пересічних французів, та й обізнаність в українській тематиці значно зросла б, як і кількість прихильників України. GU

Поділитись

Коментарі закріті