Global Ukraine News

Іноземні ЗМІ про Україну: доля кримськотатарських активістів, успішний саудівсько-український проект та Ізраїль вітає репатріантів з України

Автор: Марта Дьомочко, редактор Global Ukraine News

Моніторинговий проект «ОКО» щоденно відслідковує статті в закордонних інтернет-виданнях, в яких йде мова про Україну. Окрім посилання на статтю, проект фіксує і рівень суспільного резонансу, який вираховується програмою на основі «вподобайок», репостів та коментарів у соціальних мережах.

Користуючись цим інструментом, Global Ukraine News пропонує вибірку статей англомовних ЗМІ, які у період з 27.03 – 02.04.2017 набрали найбільше розголосу. Одразу зазначимо, що серед статей на схожу тематику ми вибирали лише одну, яка була найбільш «популярною» в мережі.

Основні інформаційні приводи для публікацій стосувалися: вбивства Вороненкова, вибуху на складі в Харкові, долі кримськотатарських активістів, а також позитивних новин щодо України з Аравійського півострова.

Читайте за темою: Теми та видання: що пишуть іноземні ЗМІ про Україну та як формують її образ у своїх суспільствах?

Кримінальна вибірка

Вбивство Вороненкова, яке хоч і трапилося тижнем раніше за період вибірки, але все ж продовжує бути інфоприводом для іноземних ЗМІ, проте уже із значно меншим резонансом. Foreignpolicy.com випустив матеріал «Безсоромне вбивство російського дисидента в Києві», що набрав 1562 пункти резонансу. Автори матеріалу подавали перебіг нападу, називали винуватця, детально описували чому Вороненков переїхав до України та про що збирався свідчити в суді. Також згадуються вбивства Павла Шеремети, Олександра Литвиненка та інших незгодних з режимом Путіна. Серед версій вбивства притримуються позиції українських посадовців, зазначаючи про роль Москви, та у зв’язку з нерозкритими гучними вбивствами, які сталися раніше, автори висловлюють сумнів, чи вдасться колись дізнатися, хто насправді стояв за вбивством Вороненкова.

Матеріал про вибух боєприпасів у Харкові випустив www.funker530.com. Стаття набрала 3597 пунктів розголосу. Автори пишуть, що внаслідок вибухів 23 березня були завдані надзвичайні збитки навколишньому середовищу та понад 20 тисяч осіб евакуювали. Видання цитує слова Міністра оборони України, який зазначив, що вибух є результатом нападу дрона, яким керували російські сепаратисти.

Читайте за темою: Баталії початку весни або Україна vs Росія в Міжнародному Суді ООН: реакція англомовних ЗМІ

Увага до кримських активістів та жорстока розправа Кремля

Увагу видання приділяли минулого тижня й активістам Криму. Зокрема, матеріал під назвою «Український кінематографіст, який незаконно ув’язнений в Росії, отримав премію Барбари Ґолдсміт «Свобода писати»» вийшов на Washington Post. Стаття набрала 2248 пунктів резонансу. Це – честь з великою долею іронії, пишуть автори про присудження премії Олегу Сенцову.

«Він був змушений пожертвувати багатообіцяючою кар’єрою в кіно через своє рішення говорити», – цитує видання слова  Сьюзан Носсел, виконавчого директора PEN. – Це дуже яскрава ілюстрація нетерпимості уряду Путіна до інакомислення». Видання розповідає біографію Олега Сенцова, зйомки першого фільму та арешт і тортури, які він переносить у в’язниці. Тим не менш, режисер з’являється на засідання суду в футболці «Слава Україні», підкреслюють автори.

 «Російська влада «позбавляє волі кримських татар в психіатричних лікарнях»» резюмує The Guardian з 1581 пунктами резонансу. Адвокати та правозахисники стверджують, що російська влада в Криму все частіше саджає активістів в психіатричні лікарні і піддає їх психічному насильству. Про це зазначає Роберт ван Ворен, голландський правозахисник і політолог. Еміль Курбедінов, відомий кримський адвокат, повідомив, що в період з грудня по березень 10 активістів були насильно відправлені в психіатричну лікарню в Криму. Чотири з них залишалися там, в той час як інші шість були переведені до в’язниці. Усі кримські активісти були затримані за підозрою в причетності до організації Хізб ут-Тахрір, яка Росією була оголошена терористичною групою. Нова доповідь, представлена українською правозахисною групою Крим SOS, зазначає, що 43 татарських активісти були викрадені з часу анексії. З них шість були знайдені мертвими.

Читайте за темою: Іноземні ЗМІ про Україну: продовження дипломатичного фрілансу, російський рубль та безвіз

Новини з Аравійського півострова: повернення репатріантів та успішний політ

Матеріал про вихідців з Ізраїлю, жителів східних та південних територій України, які повернулися до Ізраїлю написав www.ynetnews.com. Стаття набрала 2075 та подавала історії тих, хто вирішив повернутися на свою батьківщину. Також цитувалися слова міністра імміграції Ізраїлю, який запевнив, що країна докладе усіх зусиль, аби забезпечити репатріантам належне життя. Повернення до Ізраїлю здійснюється завдяки зусиллям IFCJ (The International Fellowship of Christians and Jews). Також подаються цифри, що 5179 репатріантів з 2014 року повернулися до Ізраїлю з України, кожен з них отримав фінансову допомогу та відшкодування транспортних витрат.

«Новий українсько-саудівський літак здійснив успішний тест-політ» пише www.arabnews.com. Видання зазначає, що літак здійснив політ до України за годину та 40 хвилин.  Літак може піднятися до 28000 футів з навантаженням до 9,2 тонн, і може літати на відстань більш ніж 4500 кілометрів. Це – перший літак у виробничій лінії, яка створена в Україні і Саудівській Аравії за участю інженерів і техніків з обох країн.

Пропаганда про летальну зброю Україні

У центрі пропагандистської уваги опинилася стаття RT «Топ генерал США закликає Україну озброюватися», яка набрала 2438 пунктів резонансу. Пропагандисти цитували генерала Кертіс M Скапаротті, главу Європейського командування США (EUCOM), який зазначив, що США повинні надати летальну зброю Україні та докласти усіх зусиль, щоб зупинити російську агресію. Він також зазначив, що Росія загрожує кожній країні в її околицях, розпалюючи міжетнічну напруженість на Балканах, ускладнюючи операції США проти Ісламської Держави в Сирії і порушує договори щодо обмеження озброєння.

Читайте за темою: Іноземні ЗМІ про Україну: дипломатичний фріланс, США vs Іспанія та небачене зростання Криму

Такими були найбільш резонансні матеріали про Україну в іноземних англомовних ЗМІ. Важливим є зазначити два моменти: апелювання до долі активістів півострова Крим та порушення Росією прав людини на окупованій території, а також новини про успішний політ українсько-саудівського літака. Обидві мають важливе іміджеве значення для України, оскільки одна показує реальний стан справ у Криму, а інша виводить сприйняття України зі  звичного ракурсу, і демонструє іншу сторону, як країну, яка має технологічний потенціал. GU

Поділитись

Коментарі закріті