Global Ukraine News

Іноземні ЗМІ про Україну: дипломатичний фріланс, США vs Іспанія та небачене зростання Криму

Автор: Марта Дьомочко, редактор Global Ukraine News

Моніторинговий проект «ОКО» щоденно відслідковує статті в закордонних інтернет-виданнях, в яких йде мова про Україну. Окрім посилання на статтю, проект фіксує і рівень суспільного резонансу, який вираховується програмою на основі «вподобайок», репостів та коментарів у соціальних мережах.

Користуючись цим інструментом, Global Ukraine News пропонує вибірку статей англомовних ЗМІ, які у період 20.02 – 26.02.2017 набрали найбільше розголосу. Одразу зазначимо, що серед статей на схожу тематику ми вибирали лише одну, яка була найбільш «популярною» в мережі.

Основні інформаційні приводи для публікацій стосувалися: небаченого економічного зростання Криму, дипломатичного фрілансу і таємного плану для України та фільму «Гіркі жнива».

Читайте за темою: Іноземні ЗМІ про Україну: бої в Авдіївці, український «дикий захід» та нелегальний видобуток бурштину

Таємний план для України: український депутат та адвокат Трампа

Найбільш резонансною була стаття про таємний план для України та Росії, яку опублікували The New York Times. Матеріал набрав 54008 пунктів резонансу та був передрукований 7 разів.

За тиждень до того, як Майкл Флінн пішов з поста радника президента Дональда Трампа з національної безпеки, в його офіс доставили лист з пропозицією шляху, як президент Трамп може скасувати санкції проти Росії, пише видання. Флінн пішов, будучи спійманим на брехні про своє обговорення санкцій з послом Росії. Але ця пропозиція, мирний план для України і Росії, тісно пов’язана з людьми, які його передали. А це – Майкл Коен, особистий адвокат президента, який і привіз документ, Фелікс Сетер діловий партнер Трампа, який допоміг йому досягнути порозуміння з Росією, і український законодавець, який намагається піднятися на політичному русі опозиції, до якого частково приклався колишній керівник кампанії Трампа Пол Манафорт.

Але це – більше, ніж просто мирний план. Андрій Артеменко, український депутат, який бачить себе у майбутньому українським політичним лідером подібним до Трампа, заявив, що у нього є докази («назви компаній, банківські перекази») корупції президента України Петра Порошенка, які можуть допомогти скинути його. І Артеменко сказав, що отримав схвалення свого плану від одного з головних помічників Путіна.

Він також зазначив, що побачив у Трампа можливість пропагувати мирний план в Україні та просувати свою власну політичну кар’єру. По суті, його план містить пункти про виведення всіх російських військ зі Східної України. Українські виборці будуть вирішувати на референдумі, чи буде Крим здаватися в оренду Росії строком на 50 або 100 років.

Читайте за темою: Іноземні ЗМІ про Україну: криза на Донбасі, фейки пропаганди та «російський» Крим

Майкл Коен і Фелікс Сетер заявили, що не обговорювали з Трампом цю пропозицію і не мають ніякого досвіду в області зовнішньої політики. Коен є одним з декількох соратників Трампа, що знаходиться під пильною увагою ФБР за його зв’язки з Росією, як стверджують представники правоохоронних органів. Сам він заперечує будь-які незаконні зв’язки.

Читати далі

1 2 3
Поділитись

Коментарі закріті