Global Ukraine News

Міжнародна конференція «Мова як фактор збереження національної ідентичності: білорусько-український контекст» відбудеться в Мінську

25 травня в Мінську відбудеться міжнародна науково-практична конференція «Мова як фактор збереження національної ідентичності: білорусько-український контекст».

Організаторами виступають: Посольство України в Білорусі, Державна наукова установа «Центр дослідження білоруської культури, мови і літератури НАН Білорусі», Білоруський державний університет, Національна бібліотека Республіки Білорусь.

Серед учасників конференції – Олена Анісім, депутат Палати представників Національних зборів РБ; Олександр Лукашенець, заступник директора Центру дослідження білоруської культури, мови і літератури; Сергій Гаранін, заступник директора Інституту мовознавства імені Я. Коласа; Юрій Громик, декан факультету філології та журналістики Східноєвропейського університету імені Л. Українки (м. Луцьк, Україна); Ірина Ключковська, директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» (м. Львів, Україна); Віктор Місіюк, керівник української науково-педагогічної спілки «Берегиня» (м. Брест), а також ряд відомих вчених і експертів з України та Білорусі. У роботі конференції також візьмуть участь Надзвичайний і Повноважний Посол України в Білорусі Ігор Кизим і директор Національної бібліотеки Роман Мотульський.

Читайте за темою: “Нам треба бути разом з Україною, ця єдність – запорука незалежності і для Білорусі…” –  Наталія Бабина

На конференції, приуроченій до Міжнародного дня слов’янської писемності, будуть обговорені проблеми збереження і розвитку національних мов як складової національної безпеки і культурної пам’яті, мова піде про загальні білорусько-українські мовні корені, перспективи і труднощі вивчення білоруської та української мов в Україні та Білорусі. В рамках святкування 500-річчя білоруського книгодрукування увага буде приділена білорусько-українським книжковим зв’язкам.

Конференція відбудеться за адресою: м. Мінськ, пр. Незалежності, 116, Національна бібліотека Республіки Білорусь, центральний вхід, 3-й поверх, зал освітніх технологій.

Початок конференції о 10:00. GU

Поділитись

Коментарі закріті