Європа щойно відзначила шістдесят років Римського договору. Шістдесят років миру.
Сьогодні цей мир опинився під загрозою через експансію радикального ісламістського тероризму, з одного боку, і войовничу поведінку держави-спадкоємиці радянської імперії, путінської Росії, з іншого. Ця остання загроза стосується не тільки українців і грузинів. Вона є частиною загальної ворожої стратегії спрямованої проти Європи, проти всього, що Путін називає «пост-західним» суспільством.
Читайте за темою: Французькі вибори: два жахи й один шанс для України
Ми, громадяни Франції, вихідці з Центральної та Східної Європи, уважно стежимо за розвитком подій і вкотре попереджаємо наших співвітчизників про небезпеку вибору, який може стати катастрофічним для європейських ідеалів.
Протягом останніх років російський режим систематично порушує міжнародне право. Ось лише окремі приклади: анексія і окупація українського Криму; збройна підтримка «повстанців» у східній Україні в рамках російсько-українського конфлікту, який забрав вже більше 10 000 життів, і який проходить менш ніж в 3 годинах польоту від Парижу; окупація 20% території Грузії і молдовського Придністров’я; безупинне порушення повітряного простору Європи, не тільки балтійського та скандинавського, а й французького, з декількома вторгненнями в Британії та в Біскайській затоці. Триває справжня гібридна війна, яка має багато граней. Згадаємо про поширення “кібератак”, масової дезінформації та фінансування політичних партій. Подібні втручання і злами кібернетичних систем захисту відбуваються в Естонії, у Франції на TV5, в Німеччині на Deutsche Telekom, і в Сполучених Штатах під час останніх виборів. І це не рахуючи ланки впливу Кремля у Франції (пропагандистські ЗМІ, асоціації, фонди, лідери громадської думки, тощо).
Читайте за темою: Президентские выборы во Франции: что происходит и кто фавориты? Точка зрения профессора Александра Мельника (Париж, Франция)
Франція, таким чином, опинилась перед зовнішньою загрозою. Але вона присутня і зсередини, через кандидатку, яка стверджує, що стоїть на захисті цілісності і національної незалежності, перебуваючи під впливом неоімперіалістичних ідей експансії Володимира Путіна.
Європа також опинилась перед загрозою.
Напередодні другого туру президентських виборів, питання про підтримку чи ні політики Володимира Путіна мало б бути в центрі дебатів, так само як і питання виживання Європейського Союзу. Виборці не повинні підтримувати кандидатку, яка заперечує ці загрози.
Ми, французи, вихідці з Центральної та Східної Європи, маючи за плечима наш досвід і нашу історію, хочемо попередити наших французьких співгромадян про цю небезпеку для Франції і для Європи.
Якщо, на лихо, кандидатка Національного Фронту прийде до влади, вона здійснить мрію Кремля: дестабілізує всю Європу, її спосіб життя, її демократичні інститути, її крихку єдність і Свободу.
Василь Калматуі, від імені молдавсько-румунської асоціації “La Paris”;
Аня Гармаш, голова Асоціації “Ukraine Action”
Анн-Марі Гуссар, голова Асоціації Франція-Литва;
Ежен Леау, від імені молдавсько-румунської “La Paris”;
Влад Маріус та Сергей Демідом від імені буковинсько-молдавсько-румунської асоціації “Єдність сили”;
Богдан Митрович, від імені Центру франко-українських досліджень;
Емілія Пунзіут Галуа, від імені литовської громади у Франції;
Жорж Сарджвеладзе, член комітету правління Грузія за Європу;
Отар Зурабішвілі, голова Грузія за Європу;
Богдан Білот, голова Союзу українців Франції;
Жан-П’єр Пастернак, голова Спілки Української Молоді в Франції;
Тарас Горішний, голова Репрезентативного Комітету Української Громади Франції.
Оригінал заяви тут.