Global Ukraine News

7 травня — оберемо сильну і незалежну Європу

Извините, этот текст доступен только в “Украинский”. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Європа щойно відзначила шістдесят років Римського договору. Шістдесят років миру.

Сьогодні цей мир опинився під загрозою через експансію радикального ісламістського тероризму, з одного боку, і войовничу поведінку держави-спадкоємиці радянської імперії, путінської Росії, з іншого. Ця остання загроза стосується не тільки українців і грузинів. Вона є частиною загальної ворожої стратегії спрямованої проти Європи, проти всього, що Путін називає «пост-західним» суспільством.

Читайте за темою: Французькі вибори: два жахи й один шанс для України

Ми, громадяни Франції, вихідці з Центральної та Східної Європи, уважно стежимо за розвитком подій і вкотре попереджаємо наших співвітчизників про небезпеку вибору, який може стати катастрофічним для європейських ідеалів.

Протягом останніх років російський режим систематично порушує міжнародне право. Ось лише окремі приклади: анексія і окупація українського Криму; збройна підтримка «повстанців» у східній Україні в рамках російсько-українського конфлікту, який забрав вже більше 10 000 життів, і який проходить менш ніж в 3 годинах польоту від Парижу; окупація 20% території Грузії і молдовського Придністров’я; безупинне порушення повітряного простору Європи, не тільки балтійського та скандинавського, а й французького, з декількома вторгненнями в Британії та в Біскайській затоці. Триває справжня гібридна війна, яка має багато граней. Згадаємо про поширення «кібератак», масової дезінформації та фінансування політичних партій. Подібні втручання і злами кібернетичних систем захисту відбуваються в Естонії, у Франції на TV5, в Німеччині на Deutsche Telekom, і в Сполучених Штатах під час останніх виборів. І це не рахуючи ланки впливу Кремля у  Франції (пропагандистські ЗМІ, асоціації, фонди, лідери громадської думки, тощо).

Читайте за темою: Президентские выборы во Франции: что происходит и кто фавориты? Точка зрения профессора Александра Мельника (Париж, Франция)

Франція, таким чином, опинилась перед зовнішньою загрозою. Але вона присутня і зсередини, через кандидатку, яка стверджує, що стоїть на захисті цілісності і національної незалежності, перебуваючи під впливом неоімперіалістичних ідей експансії Володимира Путіна.

Європа також опинилась перед загрозою.

Напередодні другого туру президентських виборів, питання про підтримку чи ні політики Володимира Путіна мало б бути в центрі дебатів, так само як і питання виживання Європейського Союзу. Виборці не повинні підтримувати кандидатку, яка заперечує ці загрози.

Ми, французи, вихідці з Центральної та Східної Європи, маючи за плечима наш досвід і нашу історію, хочемо попередити наших французьких співгромадян про цю небезпеку для Франції і для Європи.

Якщо, на лихо, кандидатка Національного Фронту прийде до влади, вона здійснить мрію Кремля: дестабілізує всю Європу, її спосіб життя, її демократичні інститути, її крихку єдність і Свободу.

Василь Калматуі, від імені молдавсько-румунської асоціації «La Paris»;

Аня Гармаш, голова Асоціації «Ukraine Action»

Анн-Марі Гуссар, голова Асоціації Франція-Литва;

Ежен Леау, від імені молдавсько-румунської «La Paris»;

Влад Маріус та Сергей Демідом від імені буковинсько-молдавсько-румунської асоціації «Єдність сили»;

Богдан Митрович, від імені Центру франко-українських досліджень;

Емілія Пунзіут Галуа, від імені литовської громади у Франції;

Жорж Сарджвеладзе, член комітету правління Грузія за Європу;

Отар Зурабішвілі, голова Грузія за Європу;

Богдан Білот, голова Союзу українців Франції;

Жан-П’єр Пастернак, голова Спілки Української Молоді в Франції;

Тарас Горішний, голова Репрезентативного Комітету Української Громади Франції.

Оригінал заяви тут.

Share.

Comments are closed.