Global Ukraine News

Владика Борис Гудзяк: «Наша перша українська іммігрантка була королевою Франції» (Фото, відео)

14 травня українська громада Франції, гості з України, учасники Української Академії Лідерства взяли участь у святкуванні Journée Anne de Kyiv – День Анни Київської в місті Санліс Франція.

Читайте за темою: Українці у Меці зібралися на писанковий майстер-клас

Урочисті заходи за участю Посла України у Франції Олега Шамшура розпочалися з покладання квітів до пам’ятника Анни Київської і до пам’ятної дошки жертвам Голодомору. Подія продовжилася службою в церкві абатства cвятого Венсана, яке заснувала Королева Анна майже 1000 років тому. Глибокий розум, краса, духовність і освіченість Анни Ярославни справляли незабутнє враження на її сучасників. Дочка Ярослава Мудрого гідно репрезентувала на чужині свою батьківщину, яка в XI столітті була значно більш розвиненою культурно й економічно, ніж Франція.

Після спільного обіду, учасники мали змогу продовжити роздуми та дискусії щодо історії української імміграції у Франції. Пані Віта Сусак, мистецтвознавець та автор монографії «Українські митці Парижа», презентувала однойменну виставку та розповіла про відомі особистості періоду 1900-1939. Цікаво було дізнатися, що в той самий час, коли у Парижі працювали Пікасо та Шагал, тут також жили та творили українські митці, серед них Архипенко, Бойчук, Делоне, Левицька, Баранов-Россіне, Орлова, Грищенко, Андрієнко, Хмелюк, Екстер, Крец та інші.

Читайте за темою: Українське свято у французькому Меці: спільні зусилля задля розвитку громади

Продовження дискусії про особливу роль молоді та діаспори у промоції інтересів України у світі, за участі учасників делегації українських підприємців і духовенства греко-католицької церкви на чолі з Владикою Борисом Гудзяком, дозволило учасникам ознайомитися з роботою Української Академії Лідерства та з планами майбутнього розвитку Культурного Центру Анни Ярославни у Франції.

Завершив святковий день концерт «Вечір Монтеверді 1690р.» в абатстві святого Венсана. GU

Поділитись

Коментарі закріті