Global Ukraine News

Вишиванка – твій генетичний код. Свято в Ризі

Прапори Латвії і України, молоді люди в латиських національних костюмах, гімн України і Латвії біля монументу Свободи та біля пам’ятника Кобзареві, жовто-блакитні квіти і вишиванки, вишиванки… Саме так, урочистою ходою вулицями Риги, відзначили 18 травня День Вишиванки українці Латвії і друзі України, студенти з України, які  по обміну вже три місяці навчаються в Латвійському університеті, працівники Посольства України в Латвії. Про це йдеться на Facebook сторінці Посольства України в Латвії.

Біля пам’ятника Тарасові Шевченку Тимчасово повірений у справах України в Латвії Аліса Подоляк  вручила нагороди-медалі «За збереження національних традицій» ініціаторкам та організаторкам Вселатвійської акції «Вишиваємо Рушник українців Латвії» Олені Грабар, Тетяні Дудченко та Тетяні Лазді. Також у рамках святкування відбувся показ документальної стрічки «Спадок нації».

Читати за темою: Українці Чехії провели День вишиванки

«Дякуючи організатору Всесвітнього дня вишиванки Лесі Воронюк і нашій гості з України Наталії Гавдиді, кандидату  філологічних наук,  доценту Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя, лепкознавцю,  в Посольстві України в Латвії  українці і наші друзі-латиші подивились фільм «Спадок нації»», – розповідає учасниця Конгресу українців Латвії Тетяна Лазда.

Крім того, цього дня у Посольстві України в Латвії, поруч з прапорами двох країн, стояв кримськотатарський прапор і всі присутні схилили голови, вшановуючи пам’ять жертв депортації. Для багатьох хвилина мовчання , яку оголосила Тимчасово повірений у справах України в Латвії Аліса Подоляк,   була також  хвилиною вшанування пам’яті синів і дочок України, всіх, хто поклав життя за її Свободу,  хто пережив Сибір, табори, не зламався, хто далеко від України вчив своїх дітей  любові до рідної землі, до вишиванки.

Нагадаємо, що 20 травня, на зустрічі греко-католицьких громад Риги і Таллінна, відбулась лекція про  життя і творчість Богдана Лепкого, про його невмирущу пісню «Чуєш брате мій», яку слухали стоячи, зі слізьми в очах. І на  прохання парафіян двох громад,  коротка версія фільму про українську вишиванку  була показана в « Будинку Святого сімейства», на тихій вуличці Старої Риги. GU

Поділитись

Коментарі закріті