Global Ukraine News

Іноземні ЗМІ про Україну: продовження дипломатичного фрілансу, російський рубль та безвіз

Автор: Марта Дьомочко, редактор Global Ukraine News

Моніторинговий проект «ОКО» щоденно відслідковує статті в закордонних інтернет-виданнях, в яких йде мова про Україну. Окрім посилання на статтю, проект фіксує і рівень суспільного резонансу, який вираховується програмою на основі «вподобайок», репостів та коментарів у соціальних мережах.

Користуючись цим інструментом, Global Ukraine News проаналізував, які ж англомовні статті про Україну у період  27.02 – 05.03.2017 набрали найбільше розголосу. Одразу зазначимо, що серед статей на схожу тематику ми вибирали лише одну, яка була найбільш «популярною» в мережі.

Основні інформаційні приводи для публікацій стосувалися: запровадження російського рубля, ультиматуму від сепаратистів та трагедії на шахті.

Читайте за темою: Іноземні ЗМІ про Україну: дипломатичний фріланс, США vs Іспанія та небачене зростання Криму

Мирний план: «я не зробив нічого поганого»

Тема про таємний мирний план для України знову фігурувала в багатьох виданнях. Загальний середній резонанс статей значно зменшився, та все ж читачі звертали увагу на публікації такого типу.

Мова йде про те, що за тиждень до того, як Майкл Флінн пішов з поста радника президента Дональда Трампа з національної безпеки, в його офіс доставили лист з пропозицією шляху, як президент Трамп може скасувати санкції проти Росії. Ця пропозиція, мирний план для України і Росії, тісно пов’язана з людьми, які його передали: Майкл Коен, особистий адвокат президента, який і привіз документ; Фелікс Сетер, діловий партнер Трампа, який допоміг йому досягнути порозуміння з Росією; український законодавець Андрій Артеменко, який намагається піднятися на політичному русі опозиції, до якого частково приклався колишній керівник кампанії Трампа Пол Манафорт. План містить пункти про виведення всіх російських військ зі Східної України та пропозицію вирішення на референдумі питання про оренду Криму Росією строком на 50 або 100 років.

Цього тижня історія отримала продовження. Так на сторінках www.aol.com вийшов матеріал «Депутат: я отримав підтвердження, що мій план для Росії та України був доставлений до Білого Дому» та набрав 1804 пункти резонансу.

Читайте за темою: Іноземні ЗМІ про Україну: криза на Донбасі, фейки пропаганди та «російський» Крим

Український парламентарій, який зустрічався з особистим адвокатом президента Дональда Трампа Майклом Коеном і бізнесменом Феліксом Сатером у Нью-Йорку минулого місяця, щоб обговорити мирний план для України «отримав підтвердження», що його план був доставлений в Білий дім, сказав він виданню Business Insider, передають автори матеріалу. Проте за свідченнями Майкла Коена, він не передавав жодного плану.

Артеменко після «дипломатичного фрілансу» (самовільного висунення планів без погодження та розгляду з владою України – ред.) був виключений з Радикальної партії України і був звинувачений у зраді українськими прокурорами, хоча сам нардеп вважає, що не зробив нічого поганого.

Читати далі

1 2
Поділитись

Коментарі закріті