Global Ukraine News

Українці створили будинок, який не потребує газу і води

Проект українських стартаперів «PassivDom» – це прототип першого у світі будинку, який існує повністю автономно, без підключення до електромереж і водопроводу. Про це повідомляє UA Modna.

Електрику в будинку виробляють сонячні панелі на даху, а вода постійно фільтрується і використовується повторно. Стіни зроблені з суперсучасних будівельних матеріалів: скловолокна, графіту, поліуретану, а тому вони є не лише стійкими до іржі та псування, але  й не виділяють шкідливих речовин.

Читати за темою: Твори українських художників представили на американській міжнародній арт-ярмарці

Нові будинки друкуються за допомогою 3D-принтера і складаються зі збірних панелей, тому будівля може існувати в різних конфігураціях: додаткові кімнати просто прилаштовуються до базового модулю, як в конструкторі Lego. Завдяки цьому будинок можна розібрати і перевезти з одного місця в інше.

Мінімальний термін служби котеджу – 20 років. Фірма дає п’ятирічну гарантію на всі його складові, включаючи меблі й техніку. Центральний модуль PassivDom (36 квадратних метрів) коштує від 29 900 до 59 900 доларів, в залежності від комплектації. При цьому будинок поставляється повністю укомплектованим і готовим до проживання: з меблями, предметами побуту, подушками і навіть келихами для вина. Твори українських художників представили на американській міжнародній арт-ярмарці

Поділитись

Коментарі закріті