Global Ukraine News

Заява закордонних українців щодо указу Президента про позбавлення громадянства України Артеменка, Боровика, Новгородського та ін.

Стаття 8 Конституції України встановлює верховенство права в Україні. Базовими принципами верховенства права передбачається неможливість правителя чи законодавця бути вище закону, права і свободи людини визнані найвищою цінністю суспільства, а їх забезпечення є пріоритетом держави, де сама влада перебуває під контролем закону, обмежується правом, а право створює таку систему правовідносин, за якої максимально усуваються можливості свавілля чиновників (Venice Commission: the Rule of Law).

Указ Президента про позбавлення громадянства згаданих українців вважаємо порушенням конституційних норм, які забороняють позбавлення громадянства України. Дії Президента порушують принципи верховенства права та схожі на боротьбу з ідеологічними або політичними опонентами, бо застосовуються вибірково виключно до політичних опонентів. Порушення або антидержавні дії як політиків, так і будь-яких інших громадян, мають бути встановлені судом. Жоден чиновник, навіть перша особа держави, не може вчиняти дії, які суперечать Конституції.

Читайте за темою: Запрошуємо до участі в Національній комісії з питань множинного громадянства

Закордонні українці, які відіграють значну роль у підтримці України і розбудові позитивного іміджу України за кордоном, страшенно обурені такими кроками української влади, які більше схожі на політичну розправу, ніж на державницьку позицію. Громадянин України не повинен бути заручником недосконалого законодавства та жити зі страхом, що може бути видворений за межі держави або покараний за свою політичну позицію.

Закликаємо до фахового обговорення проблематики множинного громадянства в Україні, та до удосконалення законодавства, відповідно до Конституції України, де чітко прописано, що ніхто не може бути позбавлений громадянства України. GU

Поділитись

Коментарі закріті