Global Ukraine News

Співзасновницю організації українців у США Razom for Ukraine Любу Шипович можуть позбавити українського громадянства

Співзасновницю громадського об’єднання українців у США Razom for Ukraine, учасницю мережі Global Ukrainians Любу Шипович можуть позбавити українського громадянства. Про це, а також про те, що Державна фіскальна служба України залякує її батьків в Україні Люба Шипович написала у Facebook. Цей пост набрав понад 1600 вподобайок, 240 коментарів та близько 500 поширень.

Улітку 2015-го Люба Шипович залишила престижну роботу у США і переїхала з Нью-Йорка до Одеси, аби долучитися до команди очільника Одеської області Міхеїла Саакашвілі. Після звільнення останнього з посади, залишила роботу в Україні й Люба Шипович.

Читайте за темою: Народна дипломатія в США: інтерв’ю з Любою Шипович

Публікуємо повний текст допису:

“Довгий текст, але мовчати хочеться все менше. Допомагаєш Україні, не береш хабарі, маєш власну позицію, відстоюєш законність, будь готовим до розплати. В березні 2016 року, погодившись піти на державну службу, я, відповідно до вимог законодавства, заповнила декларацію за 2015 рік. І вказала свої доходи в США (я встигла пропрацювати 5 місяців в 2015 році до того, як поїхала волонтерити в Україну), чесно все вказала і заробіток, і кошти на рахунках, і будинок в США, і автомобіль. В відділі кадрів Одеської ОДА мені тоді сказали, що я дурна, що можна ж не вказувати це, бо ніхто не перевірить. Тобто не вказувати? Обдурити? Подати неправдиві відомості державному органу? Для мене це звучало дико. Звичайно я нічого не приховувала, і про громадянство США абсолютно чесно сказала, хоча навіть в агентстві державної служби мені прозоро натякали, що краще приховати.

Читайте за темою: Заява закордонних українців щодо указу Президента про позбавлення громадянства України Артеменка, Боровика, Новгородського та ін.А зараз представники ДФС проводять розслідування і сумніваються в законності отриманих мною коштів в США (податкова форма на фото підходить американській податковій, але не українській), сумніваються, що сама придбала будинок і мала гроші на рахунку до переїзду в Україну. Пишуть, що не можуть знайти підтвердження в базах даних США (тут вже я не зрозуміла, в яких базах можна подивитись банківські рахунки). Вимагають, щоб я сплатила податок 18% від усіх зароблених коштів в США за всі роки, бо хоч і є угода про уникнення подвійного оподаткування між Україною і США, але ж на американських документах немає мокрих печаток, а значить для ДФС – це не справжні документи. І знаєте, на відміну від бізнесів, ДФС працює без травневих свят, і продовжують телефонувати моїм батькам в Україні, залякувати, що проблеми будуть у них через мене.

А міграційна служба продовжує процес позбавлення мене громадянства України. Якась абсолютна відсутність координації дій між українськими державними службами. Не можу зрозуміти, чи мене позбавляють громадянства чи хочуть, щоб я платила податки Україні.

Читайте за темою: «Треба говорити про розвиток малого та середнього бізнесу в Україні», – Люба Шипович

Ось і виходить, що українців спонукають приховувати правду, щоб потім не було “проблем”. Такий собі суспільний договір: ви говорите неправду і стаєте злочинцями, але ми вас не чіпаємо, або говорите правду і ми з вас зробимо злочинців і будемо переслідувати.

А насправді все чистої води замовлення. В день, коли їду захищати іноземного інвестора в порту Южному від свавілля правоохоронних органів, мені телефонують з міграційної служби. Коли в університеті Торонто разом з Mikheil Saakashvili говорю про недопустимість згортання реформ, про боротьбу з корупцією і реформу державної служби, телефонують з ДФС. Соупаденіє?

А чим би я займалась, якщо б не доводила, що не баран? Може б готувала контрреволюцію, повалення влади, шукала офшорні компанії Президента і взагалі заважала їм жити? Та ні ж. Допомагала б українським стартапам шукати інвесторів в Нью-Йорку, організовувала презентації українських компаній в США, адвокувала за співпрацю з Україною, працювала б над гуманітарними проектами для України. Але мене провокують до радикальніших дій, до відмови допомагати точково і направлено, переконують, що спочатку треба встановити верховенство права в Україні, а вже потім працювати над економічним розвитком. І знаєте, я не здамся, і не піддамся залякуванням, я стану злішою і радикальнішою, але українців не зраджу”. GU

Поділитись

Коментарі закріті