Global Ukraine News

Як працюється українцям у Данії?

Автор: Марта Дьомочко, редактор Global Ukraine News

Українська міграція в інші країни має багатолітню історію: за роки проживання за кордоном, у багатьох державах сформувалися численні українські осередки. Щоправда, до останніх років діяльність українців закордоння була спрямована власне на збереження української ідентичності, проведення культурних заходів. Події на Майдані та російська агресія на сході України виступили в ролі каталізаторів зростання активності допомоги від закордонних українців.

Чимало українців, які виїхали за кордон, працюють у відомих корпораціях, фінансових установах, культурних центрах. А деякі навіть займаються політичною діяльністю. Особливо це стосується так званої четвертої хвилі міграції, під час якої в інші країни відправилися висококваліфіковані працівники з метою професійної реалізації.

Про життя українців у Данії, адаптацію, політичну кар’єру та плани повернення в Україну Global Ukraine News поспілкувався з Аліною Процик, активісткою української громади в Данії.

Читайте за темою: Олександра Саєнко: “Австрія – комфортна країна. Працюй сумлінно, на результат, розвивайся – і будеш реалізованим”

GU: Аліно, розкажіть, будь ласка, чим Ви займаєтеся в Данії?

В Україні я провчилася 7 класів, а в 14 років разом з мамою переїхала до Данії. Зараз я є співвласником фірми «Інноваст», яка розробляє вебмагазини та сайти, а також роблю усні переклади з данської на польську та українську мови. Також я очолюю українську волонтерську організацію «Ластівка» та веду активну громадську діяльність в данському суспільстві.

«Ластiвка» є осередком українців та представляє українську діаспору в Данії. Mи прагнемо об’єднати українців та прихильників української культури в інформаційній, культурній та суспільно-громадській площині. В нас навіть діє Українська суботня школа.

Зараз ще планую дансько-український бізнес форум, на теперішньому етапі шукаємо фінансування. А нещодавно я стала кандидатом в депутати в міську раду Копенгагена.

GU: Скільки українців проживає в Данії та чим вони  займаються?

Загалом, в Данії проживає 9 392 українці. Але до цього числа входять і ті, які отримали громадянство Данії, але мають українське походження. А таких близько 1000.

В Данії українці на півострові Ютланд переважно працюють на фермах, а острові Шеланд та в  Копенгагені –  в сфері інформаційних технологій.

GU: А яким є робочий ритм Данії та як ставляться роботодавці до іноземних працівників?

В Данії є баланс між роботою і відпочинком. Тобто в більшості фірм можна вибирати, коли починається твій робочий день і коли закінчується.

Читайте за темою: Як працюється українцям у Facebook?

Якщо котрась фірма наймала на роботу українців — то має позитивне враження про них, бо українці — працьовиті, чесні та відповідально ставляться до роботи. Але трапляються випадки, коли українцям платять меншу зарплату, ніж  данцям, хоча посади є однаковими. Та й загалом, в Данії, в першу чергу, беруть данця на роботу, якщо серед данців немає спеціаліста, тоді беруть іноземця.

Читати далі

1 2
Поділитись

Коментарі закріті