Global Ukraine News

Литва висунула фільм про АТО на Оскар

Оскарівський комітет Литви висунув на здобуття премії Оскар стрічку «Іній» про події у зоні АТО на сході України. Про це повідомляє “5 канал”.

«Іній» (лит. Šerkšnas, англ. Frost) — воєнна драма 2017 року, поставлена литовським режисером Шарунасом Бартасом. Фільм знято у копродукції Литви, Франції, України і Польщі за підтримки Державного агентства України з питань кіно, Литовського кіноцентру, телеканалу ARTE (Франція) та Польського кіноінституту.

Читати за темою: У Польщі відбудеться фестиваль українського кіно 

Молодому литовцю Рокасу одного дня випадає несподівана можливість побувати в Україні та побачити — і зрозуміти — справжню окупацію і війну. Разом із гуманітарним конвоєм він прямує з Литви до України, де доля зводить його із двома військовими журналістами. Реальність виявляється набагато жорстокішою за романтичні уявлення молодого литовця, кидаючи його у вир війни.

Наприкінці грудня 2016-го впливова французька газета Libération назвала «Іній» з-поміж 20 стрічок, задля яких варто відвідувати кіно в 2017 році, поряд з новими стрічками Мартіна Скорсезе, Філіппа Гарреля, Лава Діаса та інших.

Поділитись

Коментарі закріті