Global Ukraine News

Як працюється українцям у Данії?

GU: Чи складно було Вам розпочати політичну кар’єру в Данії, враховуючи таке упереджене ставлення до іноземців?

Ні, не було складно. До мене ніхто з українців не будував політичної кар’єри в Данії.

А серед партій обрала соціально-ліберальну партію: вона дбає за людей і навколишнє середовище, толерантна до іноземців і любить нетрадиційні підходи, які вирішують проблеми суспільства.

Читайте за темою: Українка стала кандидатом в депутати у Копенгагені

Я готувалася до 19 листопада і зайняла місце краще, ніж деякі данці. Тепер менше ніж рік залишився до виборів, то побачимо, чи данці за мене проголосують. Крім того, українці, які живуть 3 роки в Данії, мають право голосувати, якщо на час виборів живуть в Копенгагені, тому сподіваюся і на підтримку співвітчизників.

GU: Якою є Ваша мотивація для політичної діяльності в Данії?

Моя мотивація щодо політичної діяльності появилася з різних джерел. Українці з Копенгагена мене часто підштовхували йти на вибори. Коли я відвідувала українську діаспору в Естонії, захотілося стати членом партії, адже там зустріла українців, активних в політиці. Щодо виборів я роздумувала, але не знала ні політичної програми і було складно наважитися подати свою кандидатуру.

Коли я була на Світових Днях Молоді в Кракові – багато думала і по приїзді читала промови Папи. І тут, раптово, і програма з ідеями з’явилася, і з’явилися люди в партії, які мені казали, що все вдасться та дуже мене підтримували.

Зокрема, оця цитата мене дуже надихнула: «Часи, в яких ми живемо, не потребують диванної молоді, але молодих людей в черевиках, найкраще в черевиках учинків. На спортивному майданчику прославляють всього лише провідних гравців, не має на ньому місця для лави запасних. Сьогоднішній світ хоче від вас, аби ви були активними героями історії, бо життя прекрасне завжди тоді, коли ми хочемо його переживати, завжди тоді, коли ми хочемо залишити після себе слід. Історія вимагає сьогодні від нас, аби ми захищали нашу гідність і не дозволяли, щоб інші ухвалювали за нас рішення про наше майбутнє. Господь, як в день П’ятидесятниці, хоче зробити одне з найбільших див, якого ми можемо зазнати: спричинитися до того, щоби твої руки, мої руки, наші руки перетворилися на знаки поєднання, сопричастя, творення. Він прагне твоїх рук, аби надалі будувати сучасний світ. Він хоче його будувати з тобою».

GU: Які цілі Ви ставите перед собою загалом?

Як голова української організації «Ластівка» я контактую з багатьма новоприїжджими українцями і знаю з власного досвіду та досвіду інших людей, з якими труднощами тут зіштовхуємося постійно. Одна з цілей – допомогти новоприбулим іноземцям адаптуватися до данського суспільства, а дітям іноземців — вчитися разом з етнічними данцями в школах.

GU: За яких умов українці Данії могли б повернутися на Батьківщину?

Я би хотіла, щоб в Україні були велосипедні доріжки, як в Копенгагені. Це – те, за чим я сумую, коли перебуваю в Україні. Дуже хочеться, щоб в Україні були альтернативні джерела енергії і Україна була незалежна від російського газу. Данія є незалежною в сфері енергії і інвестує в розробку нової альтернативної енергії.

Читайте за темою: Ким працюють українці Гонконгу?

Українським політикам потрібно більше дбати, щоб українські таланти залишалися в Україні, а не виїжджали за кордон. Наприклад, в Данії є багато талановитих українців. А якщо врахувати, що Україна — багата земля, то в нас – величний потенціал, але треба, щоб наше політичне керівництво дбало про свій народ, створювало відповідні умови. Тоді й іноземні українці захочуть повернутися додому. GU

 

1 2

Коментарі закріті