Global Ukraine News

Ізраїльсько-український бізнес форум – приклад успішної ініціативи для розвитку двосторонніх відносин

24 грудня стало відомо, що прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу оголосив про скасування офіційного візиту свого українського колеги Володимира Гройсмана до Ізраїлю. У такий спосіб висловлено протест проти підтримки Україною резолюції Ради Безпеки ООН щодо ізраїльських поселень, попри прохання ізраїльського керівництва до України утриматися від голосування. Візит Прем’єр-міністрa Гройсмана був запланований на цей тиждень.

Реакція українців на це була негативною: поки Володимир Гройсман зазначав, що з розумінням ставиться до такого кроку Ізраїлю, в соціальних мережах українці вимагали від МЗС пояснень та обурювалися щодо недалекоглядності української дипломатії, адже налагоджувати відносини з Ізраїлем у проблемний для України час видається дуже важливим завданням, яке потребує швидкої та успішної реалізації.

Зокрема, Асоціація єврейських організацій та общин (Ваад) України написала листа, адресованого Президенту та Міністру закордонних справ України, щодо голосування в РБ ООН. Згадується і про те, що тиждень тому Ізраїль підтримав винесену на пленарну асамблею ГА ООН резолюцію про «Положення в області прав людини в Автономній Республіці Крим і місті Севастополі (Україна)», де Крим визнаний територією, окупованою Росією, а сама Російська Федерація названа державою-окупантом. Місяцем раніше Ізраїль також підтримав резолюцію в комітеті ООН про порушення прав людини в Криму російською окупаційною владою.

Читайте за темою: Ізраїльські медики продовжать передавати медичні технології українським колегам

«Ізраїль оплачував лікування українських поранених, фінансував семінари психологічної реабілітації солдатів і офіцерів АТО, збільшив масштаби участі українців в міжнародних програмах МЗС, закрив консульство в Криму і відкрив нове почесне консульство у Львові. Восени 2016 року Ізраїль погодився на приїзд 20 тисяч українських будівельників. Йде узгодження деталей Угоди про зону вільної торгівлі, яка більш вигідна Україні, чий експорт до Ізраїлю в два рази перевищує експорт Ізраїлю в Україну. Багато років копіткої праці з розвитку партнерства Україна-Ізраїль виявилися похованими під завалами українського «за» замість «утрималася». Розгрібати ці завали буде непросто», – пише Шимон Бріман, ізраїльський журналіст та історик, в колонці на сайті «Новое Время».

Читати далі

1 2 3
Поділитись

Коментарі закріті