Global Ukraine News

Актуальна тема: гаряча дискусія щодо різкої заяви Президента Держави Ізраїль в українському Парламенті

У вівторок, 27 серпня, до України з візитом прибув Президент Держави Ізраїль Реувен Рівлін. На площі перед будинком Адміністрації президента відбулася офіційна церемонія зустрічі високого гостя за участі Глави української держави Петра Порошенка та першої леді країни Марини Порошенко. Пізніше пан Рівілін зустрівся з іншими високопосадовцями, зокрема Прем’єром Володимиром Гройсманом та виступив у Верховній Раді. І хоча візит був терміново перерваний у зв’язку зі смертю екс-президента держави Шимона Переса, офіційна зустріч на найвищому рівні встигла викликати великий резонанс та наробити чимало шуму в медіа. А все через резонансну заяву, яку зробив ізраїльський очільник, виступаючи в Верховній Раді України.

Виступаючи в Парламенті та коментуючи нацистські злочини в Бабиному Яру, президент Ізраїлю заявив, що серед Організації українських націоналістів (ОУН) було безліч посібників вбивств євреїв. «Багато посібників злочину були українцями. І серед них особливо виділялися бійці ОУН, які знущалися над євреями, вбивали їх і в багатьох випадках видавали німцям. Вірно і те, що було понад 2,5 тисячі праведників народів світу – ті лічені іскри, які яскраво горіли в період темних сутінків людства. Однак більшість мовчали», – заявив президент. Така відверто різка заява викликала чимале обурення в українських політиків та представників громадських та медійних ініціатив.

Читайте за темою: В Ізраїлі відбудеться освітній семінар, присвячений 75-ій річниці трагедії Бабиного Яру та Катастрофі європейського єврейства

На відео (з 8 хвилини) можна послухати скандальні слова пана Рівліна

Володимир В’ятрович, голова Українського інституту національної пам’яті, який, до слова, зараз проводить масштабні заходи щодо 75-х роковин трагедії Бабиного Яру, на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook написав: «На жаль президент Ізраїлю у своєму виступі в українському Парламенті повторив радянський міф про участь ОУН в Голокості. Вшанування жертв Бабиного Яру було б більш щирим без використання міфів тих, хто стирали пам’ять про них». Пан Володимир чітко аргументував свою позицію. За його словами:

  1. Серед тих, хто вбивали чи допомагали чинити убивства були члени місцевої поліції, яку іноді називають українською. Але не всі з них брали в цьому участь і не всі вбивці були членами цієї поліції – масові вбивства євреїв були «компетенцією» німецьких айнзацгруп та німецької поліції.
  2. Серед членів цієї поліції були українці. Але не всі з них були українцями – до місцевої поліції
Поділитись

Коментарі закріті