Global Ukraine News

Троє українців започаткували в ОАЕ сервіс типу Uber для яхт

Автор: Марта Дьомочко, редактор Global Ukraine News

Дубай – одне з найпрогресивніших міст світу, яке славиться своїми надзвичайними пляжами. Роздивитися красу міста можна тепер не лише через піші екскурсії чи автобусні тури, адже троє українців започаткували там надзвичайний сервіс, схожий на знаменитий Uber, проте викликатимете Ви через нього не машину, а яхту. Сервіс називається CharterClick, був започаткований у липні, а запрацював у грудні 2016 року, та уже встиг полюбитися багатьом жителям міста.

Вражає простота використання сервісу: досить лише зайти на сайт стартапу, вибрати дату і час замовлення човна та ввести тривалість вашої поїздки. Після цього Ви зможете ознайомитися зі списком наявних човнів, отримаєте технічну інформацію про кожен з них, можливість перевезення певної кількості пасажирів та доступні функції на борту.tmp_6024-PicsArt_03-23-02.13.59405102387

Читайте за темою: Success stories закордонного бізнесу в Україні: досвід голландця Майкла Хондерса

Після того, як Ви вибрали човен, все, що потрібно – це ввести деякі деталі і оплатити бронювання за допомогою кредитної картки. Ви отримаєте підтвердження і яхта чекатиме на причалі в зазначений час. Простота використання сервісу робить його привабливим не лише для місцевих жителів, але і для туристів, адже вся потрібна інформація знаходиться на одному сайті, а потенційні перевізники – уже перевірені.

CharterClick пропонує човни для будь-якого бюджету, починаючи від 300 і до 5000 дирхамів на годину. Кожен човен має власного капітана і екіпаж, а деякі надають легкі закуски та напої. Але якщо в день замовлення Вас підвела погода, то сервіс пропонує змінити яхту або повертає кошти.

Микита Дорошенко, один із засновників стартапу, який переїхав до Еміратів у 2013 році, розповів про те, що надихнуло українців на такий сервіс, як починати власну справу в Еміратах та чи цікавиться місцева громада CharterClick.tmp_6024-PicsArt_03-23-02.14.272118275546

GU: Микито, як виникла ідея створити такий сервіс?

Ідея виникла коли ми намагались знайти човен в Дубаї і не змогли заплатити онлайн, адже всі місцеві компанії хотіли, щоб ми прийшли до них в офіс і вже там заплатили завдаток готівкою чи кредитною карткою. Причому кожен човен вони повинні були перевіряти, чи він доступний, і потім домовлятися за ціну. Коли ми пішли далі і зробили дослідження ринку, то дізнались, що ніде в Еміратах, а може і в світі, нема сервісу, де можливо забронювати човен у режимі real time, в інших компаніях треба відсилати «запит» чи дзвонити, щоб дізнатись чи доступний човен. Навіяні ідеями таких платформ як booking.com, expedia.com, rentalcars.com, ми вирішили бути першими.

GU: Скільки людей у Вашій команді?

Наш кістяк — це троє українців. Але в нас є і працівники щодо маркетингу, PR та IT-підтримки. Тобто нас загалом 17 чоловік.tmp_6024-PicsArt_03-23-02.15.26-879904838

Читайте за темою: «#EUkraine» – новий проект про можливості українського бізнесу

GU: Чи складно було розпочати власну справу в Еміратах?

Розпочати було зовсім нескладно, це – дуже просто тут в Еміратах. Є багато компаній, які допомагають відкрити свій власний бізнес (ОАЕ знаходиться на 26 місці у рейтингу за легкістю ведення бізнесу). Набагато складніше – це примусити цей бізнес приносити прибуток.

GU: Хто Ваші найчастіші клієнти? Цікавляться Вашим сервісом українці?

Поки що ми не мали клієнтів з України, якщо чесно. Наша основна маса – це жителі США, Великобританії, Індії та країн Близького Сходу. Наш маркетинг зараз спрямований на англомовну аудиторію, але найближчим часом ми перекладемо наш сайт на інші мови і будемо чекати припливу української аудиторії.tmp_6024-PicsArt_03-23-02.14.50-25678314

Читайте за темою: Українець відкрив оригінальний бізнес у Польщі

GU: Окрім перекладу сайту, які Ваші плани на майбутній розвиток?

За 3 місяці, що ми працюємо в Еміратах, нам вдалось зібрати 34 човни в Дубаї та 9 човнів в Абу-Дабі, що робить нас компанією з одним із найбільших флотів у регіоні. На даний момент ми домовляємось про співпрацю з Оманом та США, і будемо далі працювати у напрямку країн Близького Сходу та Азії.

Поділитись

Коментарі закріті