Global Ukraine News

Публічна дипломатія в Країні Басків (Іспанія): інтерв’ю з Оксаною Дем’янович та Юлією Прокопенко

Автор: Марта Дьомочко, редактор Global Ukraine News

Проект Global Ukraine News розвиває нову глобальну мережу для більш системної співпраці українських лідерів з усього світу. Йдеться про створення глобальної комунікативної платформи, яка допоможе розвинути нові спільні проекти. Рубрика Global Ukrainians розповідає про новостворені пост-майданні рухи та про українських лідерів глобального масштабу, їхні внески та майбутні проекти на підтримку боротьби Українського народу за свободу та за європейський вектор розвитку України. Для кращого розуміння ситуації у Країні Басків, одному з регіонів Іспанії, ми звернулись до глобальних та проактивних українок – Оксани Дем’янович та Юлії Прокопенко.

GU: Як Ви переїхали до Іспанії?

Юля: Я приїхала до Іспанії в 2002 році через пошук роботи, закінчивши академію. За професією – судмедексперт. А потім познайомилася тут з майбутнім чоловіком, він з мого міста. І вирішили в Іспанії залишитися.

Читайте за темою: Публічна дипломатія в Ірландії: інтерв’ю з Михайлом Баскіном

Оксана: Я приїхала в 2004 році, перед Помаранчевою революцією. Моя ситуація схожа до Юліної. Я вчилася на бухгалтера, але роботу знайти в Україні було складно. Їздила якийсь час на роботу до Польщі, а потім мене запросили в Іспанію на роботу, де я й залишилася.

GU: Скільки українців проживає у Вашому регіоні Іспанії?

Оксана: Ми проживаємо в іспанському регіоні під назвою Країна Басків, до якого входить три провінції. За даними 2013 року, прописаних українців в регіоні – понад 2 тисяч. Зазвичай, більше українців у провінції, яка межує з Францією, там понад 1000 українців, тому що там краща ситуація з працевлаштуванням, зокрема в місті Сан-Себастіан.

GU: Як виглядала українська громада до Майдану?

Оксана: Громади, як такої, майже не було, вона базувалася лише на церковному принципі. У місті Більбао та околицях вона була взагалі відсутня, через особливості міграційної динаміки.

У місті Віторії була заснована українська греко-католицька церква, і відповідно громада. У місті Доності була громада православна і греко-католицька, вони об’єднані вже 5 років.

Майдан об’єднав ту частину населення, яка не належала до вищезгаданих громад. Саме на посилах про те, що ти – українець і що правда має бути відстояна, підтримана та захищена базувалося з’єднання громади.

GU: Як відбулося створення Вашої організації?

Оксана: Все почалося з Майдану, я тоді була в Англії, бо там навчалася. Але спілкувалася з подругою з Більбао. По Країні Басків люди, як і в інших країнах, виходили на демонстрації. Майдани були базою, яка дозволила познайомитися один з одним, мобілізувати народ до дій.

Таким чином громада вже була згуртована, але не було людини, яка би знала юридичну сторону реєстрації організації. Це – не складно, але ми всі працюємо, а для реєстрації треба було викроїти трохи часу.

Читайте за темою: Українська публічна дипломатія в Бостоні: інтерв’ю з Катериною Малаховою

Я була раніше волонтером в організації, яка привозила дітей з Чорнобиля до Іспанії, тому трохи знала правові нюанси і запропонувала всім зацікавленим створити організацію, яка б представляла Україну, відстоювала її права та незалежність тут, де ми живемо, і доносила правдиву інформацію, адже ЗМІ деколи не завжди об’єктивні. Ми організували пару зустрічей і 28 червня 2014 року ми зібралися, вибрали Раду директорів і заснували нашу організацію «Ucrania-Euskadi». Згодом написали документи, занесли в реєстр і через 3 місяці – 29 вересня – нам видали всі юридичні документи про нашу асоціацію. Щодо проектів, то ми організовуємо і святкування, і гуманітарні проекти, і інформаційні, займаємося культурним просуванням.

Читати далі

1 2 3
Поділитись

Коментарі закріті