Global Ukraine News

Як їм вдається: іграшки франківського виробника підкорюють Європу

Автор: Олена Бас

Фото: Юрій Паливода

Джерело: Курс

Іграшки торгової марки «ТехноК» франківської компанії «Інтелком» можна побачити на полицях у великих торгових мережах країн Євросоюзу, і не лише там. Всі іграшки успішно пройшли сертифікацію в ЄС.

«Інтелком» на ринку з 1995 року – починали зі звичайних кубиків з абеткою. За понад двадцять років підприємство виросло до лідера з виробництва пластмасових іграшок. Сьогодні торгова марка «ТехноК» – це майже 400 найменувань.

Цьогоріч компанія продала за кордон третину продукції, 12% – у країни ЄС, решту – на ринки країн СНД. Як розповів КУРСу комерційний директор ТОВ «Інтелком» Олег Цимбалюк, спочатку працювали на старому радянському обладнанні.

Потім в Європі брали вживане у хорошому стані. Протягом останніх семи років підприємство модернізується, закуповуючи у кращих китайських виробників лише нову апаратуру з гарантійним обслуговуванням.

«Чим ми відрізняємось від інших підприємств? Я не відкрию великого секрету, що в Україні зараз процвітає виробництво іграшки, – каже Олег Цимбалюк. – Я працюю з іграшками вже 20 років і багато знаю про них. Багатьох європейських виробників я знаю особисто. Ми в Україні зараз виготовляємо більше пластикових іграшок, ніж у цілій Європі».

«Європейський ринок специфічний. Він не такий, як український, чи пострадянський, чи східноєвропейський. Європейці більш «брендорієнтовані», тобто в них більшу частину товарів становлять ліцензійні іграшки», – каже комерційний директор.

За його словами, у Європі зараз тренд на іграшки під брендом «Маша и медведь». Вони, звісно, не витісняють діснеївських героїв, однак зайняли свою чималу нішу на ринку.

Від ідеї – до продукту

Якщо у світі за різні процеси при виробництві одного товару часто відповідають різні компанії, то на «Інтелкомі» працюють і свої дизайнери з конструкторами, і прес-форми самі виготовляють, і технічну документацію – все від ідеї до готового товару. Компанія відрізняється від інших тим, що не займається копірайтингом.

Читайте за темою: Як українці в джунглях розбагатіли

Молоді хлопці, які ще недавно самі гралися іграшками, тепер їх створюють. Спочатку відбувається 3D-моделювання та друк на 3D-принтері. Процес довгий.

«Ми не копіюємо чужі іграшки – чи європейські, чи китайські – не важливо. Тим наші іграшки і відрізняються», – наголошує пан Олег.

Читати далі

1 2 3
Поділитись

Коментарі закріті