Global Ukraine News

Український бізнес на закордонних ринках: державні та громадські ініціативи

Автор: Марта Дьомочко, редактор Global Ukraine News

Український бізнес останніми роками все активніше виходить на закордонні ринки, переорієнтовуючись зі звичного російського ринку на європейські. Проте виробники скаржаться на проблематику виходу на інші ринки та відсутність механізмів державної підтримки при цьому. Особливо важко це дається представникам малого та середнього бізнесу, а якраз у цьому кластері в України є багато цікавих проектів.

Очевидно, що розширення співпраці наших виробників з іноземними країнами дасть можливість покращити економічну ситуацію в країні, збільшити зайнятість, диверсифікувати економіку. Та й закордонні покупці зацікавлені в наших товарах і це – не лише сировина, а й товари харчової та легкої промисловості.  А тому навіть на державному рівні розпочинаються певні ініціативи, які можуть допомогти нашим підприємцям.

Найсвіжішим кроком, спрямованим на допомогу українським виробникам у виході на закордонний ринок є публікація, за фінансової підтримки Представництва ЄС в Україні, нової електронної книги, що допоможе українському бізнесу у знаходженні партнерів в ЄС, започаткуванні або нарощуванні експорту власних товарів і використанні можливостей ЗВТ, яка запрацює з 1 січня 2016 року. Вона називається «Інтернаціоналізація бізнесу та вихід на ринки Європейського Союзу», автором її є Олег Мирошніченко, досвідчений викладач по експорту.

Видання базується на кращих міжнародних та українських практиках і пропонує системний виклад питань експортного планування, каналів експорту, експортного маркетингу та брендингу. Вона також описує комбіновані методи виходу на іноземний ринок, схеми роботи з іноземними приватними марками і надає важливу культурну інформацію щодо ведення бізнесу з країнами Європейського Союзу. Окрім того, книга описує можливості отримання підтримки українськими експортерами від українських та міжнародних інституцій.

«Ви дізнаєтеся про велику кількість інформаційних джерел Європейського Союзу, де можна отримати високопрофесійну інформацію про тенденції та можливості бізнесу на європейському ринку, убезпечити себе від ризиків у сфері інтелектуальної власності, підписатись на розсилки тематичної інформації і вийти на прямі контакти з регуляторними органами, фахівцями у тій або іншій сфері ведення бізнесу. В тексті ви також знайдете методики та джерела інформації для пошуку партнерів на європейському ринку», – сказано в передмові до видання.

Ініціатором  ще однієї акції є Міністерство економічного розвитку і торгівлі. Це – #FollowUkraine, метою якої є розказати світу про невідомі товари і послуги з України. Міністерство вирішило розвивати бренд #MadeinUA задля створення позитивного іміджу України як виробника. Долучитися до акції може кожен охочий: для цього потрібно просто розповідати про українські товари та послуги з хештегом #FollowUkraine!

Читати за темою:  Олексій Золотарьов: «Закордонні українці, долучившись до Global Ukraine Business Hub, отримають не лише можливість купити якісний український товар, але й підтримати свою країну»

Проте не лише держава робить кроки в цьому напрямку. Українські активісти в різних країнах теж докладають чимало зусиль для полегшення виходу на ринки нашим виробникам: організовують власні асоціації, тренінги, беруть участь в конференціях, виступають посередниками. Враховуючи такий великий спектр роботи українських активістів, державні органи почали звертати на це увагу та об’єднувати зусилля для кращого результату. Найсвіжішим прикладом такої синергії державних та активістських зусиль може убути створення української Ділової Ради в ОАЄ, яка розпочала свою роботу минулого тижня.

Ініціатори проекту радо запрошують всіх до співпраці для розвитку міцної та корисної платформи щодо спільного бізнесу між ОАЕ та Україною. Рада діятиме під патронатом Торгово-промислової палати Дубаї. Очолює Раду Денис Бандура.

Читати далі

1 2
Поділитись

Коментарі закріті