Global Ukraine News

Про необхідність створення потужного українського бізнес хабу для просування українських брендів на глобальні ринки

Автор: Анастасія Ченаш, радник виконавчого директора компанії «Комплекс В» у регіоні Перської затоки

Висока якість та доступність цін української продукції дедалі більше викликає інтерес замовників у іноземних країнах. Це відкриває українським підприємцям можливість активно шукати нові ринки для розширення українського експорту. На сьогодні основним гаслом українських компаній, які ведуть переговори стосовно виходу на той чи інший іноземний ринок, є: «якість – європейськa, а ціни – українські».

Однією з переваг українських підприємців є готовність інтегрувати свій бізнес та вести гнучку політику компанії, підлаштовуючись під потреби іноземних замовників. Окрім ринку ЄС, українські виробники активно освоюють ринки Середньої Азії та Китаю, Північної Африки та Близького Сходу, що дозволить вивести український експорт на новий рівень, повністю враховуючи інтерес іноземного ринку щодо якості, обсягів та специфіки виробництва.

Дуже привабливим для ведення українського бізнесу є, наприклад, регіон Халіджу (Перської затоки). Незмінними лідерами українського ринку на Близькому Сході є продукти харчування, будівельні матеріали, інноваційні розробки та людські ресурси. Ситуація з падінням цін на нафту дала поштовх арабським бізнесменам шукати нові дешеві канали імпорту.

Картина українсько-халіджійських відносин, на перший погляд, виглядає досить зрозуміло та просто. Бізнесмени Еміратів, Катару та Бахрейну зацікавлені в нашій продукції, а українці, в свою чергу, в арабському капіталі. Але українські компанії стикаються з проблемою виходу на ринок. Відсутність так званого бізнес-осередку, який є юридично компетентним, розуміє алгоритм роботи та менталітет ведення бізнесу двох зацікавлених сторін, впливає на ефективність просування українського бізнесу закордоном. Часто компанії звертаються по допомогу до державного сектору, який не завжди спроможний задовольнити всі потреби українських підприємців, пов’язані з виходом на ринок, налагодженням білатеральних контактів та встановленням каналів збуту.

Виходячи із ситуації, велику допомогу надають українські експати, які володіють мовою, добре знають особливості ведення бізнесу в країні та специфіку менталітету. Саме такі народні бізнес-дипломати допомагають виходити на ринок українським компаніям на Близькому Сході.

Прикладом того є організація Qatar – Ukraine Business Forum, яка успішно заявила про себе на Міжнародній виставці оздоблювальних матеріалів та елементів декору «Qatar COVERTECH 2016», у якій взяли участь фірми з понад 20 країн світу. На цій виставці було представлено 7 українських компаній, що спеціалізуються на виробництві будівельних та покрівельних матеріалів, фасадних поверхонь, підлог, плитки, шпалер, тощо: Golden Tile Ltd, Barlinek Group, Decoration Center, Slavyanski Wallpaper, Edem Factory, Gold Art Line та Sintelon.

Наприклад, компанія Barlinek є провідним світовим виробником багатошарових дерев’яних підлог з річною виробничою потужністю понад 9 млн кв м. Крім паркетної дошки, компанія Barlinek виготовляє сертифіковані підлоги для об’єктів спортивного призначення, плінтуси для підлоги і широковідомі своєю високою якістю біопалива – пелет та брикет для камінів.

Читайте за темою: Андрій Гундер: «Лише минулого тижня приїжджали сім фондів. Цікавилися, у що тут можна вкласти гроші»

Читати далі

1 2
Поділитись

Коментарі закріті