Global Ukraine News

В Угорському університеті відкрили кафедру української мови та культури

У вівторок, 25 квітня, в університеті м. Ніредьгаза (Угорщина) в урочистій обстановці відкрили кафедру української мови та культури, яка працюватиме в рамках Інституту славістики.  Ініціював відкриття кафедри особисто Прем’єр-міністр країни Віктор Орбан.  Про це повідомляє chas-z.com.ua

Керівником кафедри буде доктор філософії Вікторія Штефуца, котра народилася на Закарпатті в м. Хуст і ще в дитячому віці разом із батьками переїхала до Угорщини. Головні завдання новоствореної структурної одиниці університету – науково-дослідницька діяльність, навчання студентів, художній переклад творів угорської та української літератури, розвиток і поглиблення двомовних зв’язків.

Читати за темою: Вийшов новий дитячий журнал для дітей австрійської діаспори

Кафедра української та русинської філології працювала в університеті Ніредьгази з 1992 року. Її незмінним керівником був професор-славіст Іштван Удворі, котрий залишався на цій посаді аж до своєї смерті в 2005 році. Згодом у процесі реорганізації та переходу університету на Болонську систему вищої освіти українське відділення було закрито. Теперішнє відкриття кафедри поєднали із встановленням на фасаді будівлі університету меморіальної дошки Іштвану Удворі.

 

Поділитись

Коментарі закріті