Global Ukraine News

Конкурс дитячого малюнка «Де я – там мій прапор» об’єднав українських дітей від Америки до Австралії

До Дня захисту дітей стіни Адміністрації Президента України були прикрашені монументальним настінним розписом, який створили українські юні художники з Києва, Донбасу та різних країн світу.

Ініціювали акцію ГО «Український кризовий медіа центр». Куратором та натхненником проекту «Де я – там мій прапор» стала Марія Ковалевська, художник, дизайнер, викладач, член Спілки художників України. За її словами, у конкурсі взяли участь 86 дітей українців з діаспори з 22 країн світу. Для участі в експозиції були відібрані 16 робіт, 16 історій дітей, родин, які з різних причин полишили Україну, але зберегли її в серці. За умовами конкурсу, діти зображували найвідоміші краєвиди країн, в яких вони живуть. А головним героєм кожної «історії» став український жовто-блакитний прапор, який всюди слідує за українцем, де б той не був!

Читайте за темою: Український хлопчик Марко зачитав реп іспанською про любов до українського міста

Крім того, 120 малюнків юних киян та вимушених переселенців з Донбасу створили на стінах символічну «стрічку», яка об’єднала собою 16 найкращих картин учасників конкурсу. Юні художники були запрошені в рамках підготовки презентації в галереї Адміністрації Президента Second Floor Art Center виставки картин учасників Міжнародного художнього конкурсу для дітей з української діаспори – «Де я – там мій прапор».

Відкриваючи виставку, Президент України Петро Порошенко разом із дружиною Мариною зазначили, що створити такі малюнки, не маючи в серці любові до України, просто не можливо!

Співзасновники ГО «Український кризовий медіа центр» та ініціатори створення арт-простору Адміністрації Президента Second Floor Art Center Геннадій Курочка та Наталя Попович у своїй промові побажали, щоб прагнення втілити мрії наших дітей стало найпотужнішим джерелом натхнення для ефективної роботи влади.

Читайте за темою: Україна та медіа-технології: в італійському парламенті говорили про інформаційні атаки

Марія Ковалевська розповіла більш детально про виникнення ідеї та перебіг проекту: ««Де я – там мій прапор» став для мене частиною життя на 2,5 роки. Ще до того я проводила активну діяльність у напрямку культурної дипломатії. Проект «Де я – там мій прапор» – це приклад того, що держава стає відкритою до ініціатив молоді. Як куратор, я надзвичайно щаслива, що мені випала така вдача – допомогти голосу дітей України прозвучати серед гамору та жорстокості дорослого світу, щоб почули, щоб звернули увагу, щоб задумалися! Я надзвичайно насолоджувалася процесом підготовки, а саме спілкуванням з дітьми та їх батьками! Наскільки кожен учасник був доброзичливим, старанним, щирим у своєму намаганні створити найкращу картину для конкурсу, який дає їм можливість відчути свою Батьківщину ближче. З багатьма ми стали друзями, спілкуємося, вітаємо зі святами, з деякими вже вдалося зробити спільні проекти в діаспорі».

Учасниками виставки стали: Агріопулос Перікліс (Греція), Марія Ляш (Ірландія), Віцяк Роман (Португалія), Тимчук Діана (Італія), Лубів Богдан (Іспанія), Каріна Маловшек (Словенія), Студенкова Богдана (Словаччина), Носяр Андрій (Німеччина), Крістенсен Валерія (Данія), Трочинська Руте (Естонія), Істоміни Валерія та Ірина (Швейцарія), Кисильова Яна (Китай), Мандзій Стефанія та Софія (Австралія), Марчук Марія (США) Кука Григорій (Росія).

«Також ми обрали одного переможця – Мелісса Довгій з Бразилії, українка за походженням, але її пращури 100 років тому переїхали до Бразилії у пошуках кращої долі. Вона не розмовляє українською, але пишається своїм корінням та тим, що є нащадком багатої та давньої культури», – додає пані Марія. GU

Поділитись

Коментарі закріті