Global Ukraine News

Україна та медіа-технології: в італійському парламенті говорили про інформаційні атаки

10 травня в італійському парламенті відбулась конференція SocialCom, присвячена розвитку інформаційних технологій та медіа. Ця ініціатива створена активними журналістами, політиками, підприємцями та діячами культури Італії. Одним з важливих напрямів цьогорічного заходу стали лекції, присвячені роботі з розпізнаванням та запобіганням фейкових новин та інформаційних атак. Метою практичного семінару було підвищення рівня боротьби з неправдивими інформаційними приводами та виникненням між парламентарями та сенатом республіки Італії.

Під час конференції були проведені лекції на тему важливості боротьби з розпізнаванням генерованих неправдивих інформаційних приводів. Практична частина була присвячена методам розуміння відповідальності за наслідки розповсюдження фальшивої інформації у кулуарах італійської політичної еліти. SocialCom відбувається за сприяння президента парламенту італійської республіки Laura Boldrini. Спікерами цьогорічної конференції були найвідоміші італійські медіа-фахівці – Roberto Giachetti, віце-президент парламенту, Enrico Mentana, ведучий каналу LA7, Gianni Riotta, газета «Corriere della Sera», Jacopo Iacoboni, газета «La stampa», Federico Ferrazza, журнал «Wired», Peter Gomez, газета «Il Fatto Quotidiano» та інші відомі особистості.

У проекті взяла участь компанія OK Factory, яка працює в сфері IT-технологій та маркетингу, зокрема, в напрямку онлайн-маркетингу в соціальних мережах. Компанія, яка має коріння у місті Львові та ринком діяльності якої є країни ЄС та США, розповіла про методи протидії інформаційним атакам та надала практичні поради італійським парламентарям.

Читайте за темою: Представники Української Академії Лідерства провели дослідницьку експедицію Європою

Benedetto Motisi, представник компанії OK Factory, розповів, як уникати розповсюдження генерованого негативу, спрямованого на дискредитування політичної еліти, а також пояснив, яку роль відіграють технології цифрового маркетингу в системі поширення неправдивих інформаційних приводів.

Генерування фейкових новин та їх вплив вже суттєво відчули на собі політики з усього світу – вслід за розвитком технологій поширення новин та загального доступу до інформації зростають темпи створення неправдивих новин, які мають вплив на загальну картину медійного ландшафту. В більшості випадків фейкові новини є засобом збагачення нечесних власників ЗМІ, які заробляють на великій кількості відвідувачів сайтів. Іншою, не менш важливою метою розповсюдження неправдивих новин, є розпалювання ворожнечі між країнами.

Читайте за темою: Відбулася міжнародна конференція «Мова як фактор збереження національної ідентичності: білорусько-український контекст»

Ситуація з пропагандою російських медіа проти України в час конфлікту на Сході, неправдиві сюжети про окупацію Криму та викривлення подій в Україні загалом – це лише невеликий приклад того, як важливо вміти вчасно розпізнавати та відсіювати новинний контент. Схожі схеми генерування новин-фейків, на жаль, поширені і в Італії, тож практичні поради щодо уникнення конфліктів є корисними для інформаційного простору країн ЄС.

Для компанії OK Factory діяльність якої в сфері комунікаційних технологій є унікальною для українського медіапростору, виступ в італійському парламенті став можливістю гідно представити Україну, як активного учасника процесу розвитку світових медіатехнологій та чудовою нагодою познайомити італійську політичну еліту з практичним використанням сучасних технологій цифрового маркетингу в процесі створення комунікацій з виборцями та покращенням інформаційних зв’язків із міжнародною спільнотою. GU

Поділитись

Коментарі закріті