Global Ukraine News

Україну вперше представили на «Мультикультурній кухні 2017» у Німеччині

Нещодавно, в одній з найбільших університетських їдалень Європи – Мензі Університету м.Кельну відбулося інтернаціональне свято культур – «Мультикультурна кухня 2017». Починаючи з 2014 року це вже щорічне свято. Варто зазначити, що завдяки USAC – група українських студентів та докторантів Університету Кельну, цього року вперше на цьому заході була представлена й українська кухня.

«Здавалося б, що тут особливого: інтернаціональна кухня доступна на кожному кутку у Кельні, та й у Мензі щодня пропонують меню щонайменше двох країн! Проте особливим цей захід зробили не стільки страви, як саме його основні дійові особи. За професійної підтримки кухарів та кулінарів університетської Мензі гостей пригощали 7 інтернаціональних університетських груп: AStA Кьольнського, Технічного університетів та Університету спорту (Німеччина), HellHOG (Греція та Кіпр), MRG (Молдавія та Румунія), KASPI (Азербайджан), Nanza (Північна Америка, Австралія та Нова Зеландія), SAMBO (Індонезія, Філіппіни) та USAC (Україна). Іноземні студенти, магістранти, докторанти та й навіть алюмні Університету м.Кельну спробували проявити свої здібності у кулінарному та кухонному мистецтві і задовольнити очікування найвибагливішого гостя. А основне, виконати культурно-дипломатичну місію – якнайкраще ознайомити гостей із своєю країною!»– зазначає Уляна Деркач, Голова управи ISAC.

Читати за темою: «Почути і зрозуміти нас зможуть тільки тоді, коли ми плекатимемо свою культуру не тільки вдома, а й за межами країни», – Уляна Деркач 

600 вхідних квитків було розпродано ще до початку заходу. Гості заходу мали змогу насолоджуватися нескінченною різноманітністю страв (близько 30) від салатів до десертів на різний смак.

USAC – група українських студентів та докторантів Університету Кельну готувала українські страви із книги «#UKRAINEkocht» за переписами професійного кухаря українського походження Дениса Колесникова із Ауґсбурґу.

«Денис запропонував нам декілька меню до вибору. Ми зупинилися на меню: борщ, гуцульські книдлі з грибами, телячі рулети з чорносливом та львівський сирник. І, як виявилося, дуже вдало підібрали страви! Українське меню мало величезний попит! За годину з запропонованих українських страв (по 200 порцій кожної), у пропозиції залишився тільки борщ! Це гарна ознака професійності Дениса та наших старань! Тут мабуть варто зазначити, що з 8 членів нашої команди не всі мають великий досвід приготування обраних страв. Та це не найстрашніше у завданні, яке стояло перед нами. Впоратися із приготуванням слід було за 3 години часу. І всі страви повинні були бути розраховані на 200 осіб. Так, так, це як на велике гуцульське весілля наготувати за 3 години і не помилитися, бо помилок не пробачили б ані гості, ані знаменитий автор переписів. Проте, все вдалося перфектно. Як сказав шеф-повар Мензи, француз пан Депре, – «Я саме так уявляв на смак Україну! –  різноманітно овочево-борщану, вишукано м´ясну, ніжно-картопляно-грибну та із тонким смаком шоколаду на свіжо запеченому сирнику, назва якого вже все про нього сама розповіла… «Львівський»…»… і просив кілька разів поспіль озвучити українською назви страв, ніби смакуючи не тільки страви, але й мову… Визнання від самого шеф-повара – найвище визнання!» – ділиться враженнями пані Уляна.

Колористики заходові також надало музичне обрамлення вечора як професійними митцями, так і самими ж студентами. Танцювали болгарський танцювальний ансамбль «Ludi Mladi», грузинська танцювальна група «Золоте руно», непальський студентський дует та грецький студентський танцювальний колектив. Звучали пісні китайською, російською, казахською та українською мовами. Наша неперевершена Юлія Хабюк (Україна) зачарувала гостей виконанням пісні «Три поради» на слова Юрія Рибчинського, музику Ігора Шамо, та вже народною піснею-танго «Гуцулка Ксеня».

«Ми щиро вдячні насамперед безпосереднім організаторам заходу та всім поварам й кулінарам з Університетської Мензи (їдальні) за професійну допомогу і людське терпіння! Без їхнього досвіду та професійної підтримки ми ніколи б не досягли такого шаленого успіху! Студенти та докторанти проявили себе як справжні професіонали як на кухні, так і на сцені! Вони зробили цей день для всіх нас особливим та незабутнім! Беззаперечно Кельнський університет може пишатися тим, що на його базі так успішно функціонує унікальна в Німеччині студентська академічна структура: 19 інтернаціональних університетських груп і їх дахова організація ISAC! Це величезна робота студентів поза навчанням, але вона варта того часу та сил, бо результати дуже тішать!» – підсумовує Уляна Деркач.

Мультикультурна кухня стала культурним обміном в  усіх можливих проявах та розуміннях цього слова. Це була, так би мовити, невелика кругосвітня подорож, але не за 80 днів, а за 240 хвилин. Чи можна собі уявити кращу можливість дізнатися про нові культури! GU

Фото: Яніс Брайтмаєр, Parham Farajollahi.

 

Поділитись

Коментарі закріті