Global Ukraine News

Відбулася міжнародна конференція «Мова як фактор збереження національної ідентичності: білорусько-український контекст»

25 травня у Національній бібліотеці Республіки Білорусь відбулася міжнародна конференція «Мова як фактор збереження національної ідентичності: білорусько-український контекст», організована Посольством України, Білоруським державним університетом, Центром дослідження білоруської культури, мови і літератури НАН Білорусі. Провідні білоруські мовознавці, історики, політики, громадські діячі та гості з Луцька і Львова обговорили надважливі для кожної суверенної держави мовні питання, як в історичному, так і громадсько-політичному аспектах.

У центрі уваги були проблеми збереження і розвитку національних мов як складової національної безпеки і культурної пам’яті, перспективи і труднощі вивчення білоруської та української мов в Україні та Білорусі.

Читайте за темою: Представники Української Академії Лідерства провели дослідницьку експедицію Європою

У вітальному слові Посол України Ігор Кизим зазначив, що мова формує особу і об’єднує націю. Білоруська та українська мови є дуже близькими, мають майже 84% спорідненої лексики, що дозволяє нам розуміти один одного без перекладача. Посол звернув увагу на те, що сьогодні не існує перекладів історії України на білоруську, немає книг про історію Білорусі українською мовою. І при існуючому бажанні наших громадян, зокрема, у суміжних прикордонних регіонах, в жодній білоруській школі не вивчається українська мова, а в українських школах не вивчається білоруська, навіть на факультативному рівні.

Науковці Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою зі Львова ознайомили присутніх з проектами та програмами розвитку українського шкільництва за кордоном і запросили відвідати літню українознавчу школу, яка вже тривалий час працює у Львові.

Читайте за темою: Х Міжнародна школа україністики відкриє свої двері цього літа

Павло Навойчик, заступник декана філологічного факультету Білоруського державного університету – єдиної установи, де готують фахівців з української мови та літератури – докладно розповів про навчальний процес, програми з української мови та літератури, за якими навчаються студенти, а також про роботу Кабінету української мови БДУ.

Запитання та коментарі присутніх на конференції засвідчили, що проблематика функціонування та збереження мови є актуальною як для України, так і для Білорусі. GU

Поділитись

Коментарі закріті