Global Ukraine News

Олексій Золотарьов: «Закордонні українці, долучившись до Global Ukraine Business Hub, отримають не лише можливість купити якісний український товар, але й підтримати свою країну»

На сьогодні український бізнес має великий потенціал для виходу на ринки Європейського Союзу. Але варто розуміти, що успішним є той, хто створює нову цінність та унікальність, а не лише товари чи послуги. В Україні сьогодні є безліч товарів, про експортний потенціал яких самі українці часто не здогадуються. Саме ці бренди можуть добре продаватися в ЄС. Не так давно більша частина українського експорту спрямовувалась до Росії. Але після анексії Криму та війни на сході України, торговельні стосунки між країнами зійшли нанівець. Таким чином для багатьох українських підприємств це стало поштовхом для переорієнтування на європейські ринки.

Про перспективи виходу українських виробників на міжнародні ринки, про труднощі цього процесу та нові інструменти для просування вітчизняних брендів Global Ukraine News розмовляв з українським підприємцем Олексієм Золотарьовим.

GU: Олексіє, розкажіть про Вашу компанію, будь ласка.

Я є засновником, директором Київського годинникового заводу (розпочав свою діяльність у 1997 році – ред.), який виготовляє годинники торгової марки «Kleynod». До початку діяльності нашої компанії Україна власне ніякого виробництва у цій сфері не мала взагалі. Спочатку виробляли продукцію на замовлення, а у 2002 році створили власну торгову марку «Kleynod».

Перші годинники, запущені у виробництво на Київському годинниковому заводі, були присвячені польоту першого космонавта незалежної України Леоніда Каденюка.  Всі годинники нашої компанії виготовляються на основі власних дизайнерських, конструкторських і технологічних розробок і створюються на базі швейцарських механізмів.  В асортиментному ряді підприємства – більше 150 моделей годинників різних колекцій.

Наші годинники продаються досить успішно на міжнародному ринку. Виготовляємо також годинники на замовлення до дат чи ювілеїв. Годинники для Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України підприємство виготовляє протягом останніх десяти років.

В 2006 році до 15-тиліття Незалежності та до 20-тої річниці Незалежності ми створили спеціальні колекції. Зараз готуємось до 25-ї річниці незалежності України, ще оновлюємо свої колекції. В минулому році запустили колекцію під назвою «Вишиванка» в стилі українського народного костюму, попит на ці годинники постійний, особливо серед жінок.

Годинники «Kleynod» у нашій фірмовій торгівельній мережі постійно купують закордонні гості України, офіційний експорт до Польщі розпочинаємо саме зараз, інші закордонні ринки поки що тестуємо та плануємо в поточному році, зокрема Канаду і США.

GU: Як Ви оцінюєте можливості наших виробників щодо виходу на зовнішній ринок?

Перше за все, щоб вийти на закордонний ринок потрібно мати конкурентний товар. Це – перше і найголовніше завдання. Крім того, варто добре розуміти специфіку кожної країни та свою цільову аудиторію. Наприклад, наша компанія планує вихід на ринки тих країн, де є потужна українська діаспора, що обумовлюється етнічною специфікою нашого товару. Можна, звичайно, застосовувати інструменти для реклами свого бренду, проте це потребує наявності великих фінансових ресурсів.

Наприклад, бренд Яготинський виходить на ринок правильно. Вони заходять у торгівельні мережі, беруть участь у виставкових заходах. Проте, знову ж, для цього потрібні значні фінанси. А наші виробники, серед яких цікаві бренди малого та середнього бізнесу, не завжди мають для цього можливості.

Загалом, для малого та середнього бізнесу актуальним став вихід на закордонні ринки якраз останні кілька років. Думаю, це пов’язано з тими змінами, які були в країні. Це показує, що наші виробники можуть створювати якісний товар, яким можна пишатися.

Проте ті факти, що Україна зараз в кризі та відсутність державного інструментарію, який би полегшив вихід на закордонні ринки дуже ускладнюють можливості експорту для виробників.

GU: Чому Вас зацікавив проект Global Ukraine Business Hub?

Цей проект мене зацікавив тому, що він, перш за все, дає можливість знайти лояльного покупця, який може подивитись на наш товар український трохи по-іншому, як на стиль держави. Адже потрібно використовувати такі горизонтальні зв’язки, це підказують нові тренди глобалізації та світової відкритості.

Проект Business Hub – це шанс для українських виробників спробувати знайти конкретні контакти закордоном, які можуть бути використані для того щоб просувати свої товари. В той же час закордонні українці, залучившись до Business Hub, отримають не лише можливість купити якісний український товар, але й підтримати свою країну, допомогти покращити ї економіку навіть такими невеликими зусиллями.

GU: В яких конкретних ситуаціях міг би бути корисним проект?

Наприклад, є конкретна компанія, яка є учасником Business Hub та зацікавлена відповідно в просуванні своєї продукції закордоном. З іншої сторони є активісти в Канаді, Польщі, Франції, інших країнах, які побачили продукцію цієї компанії, зацікавилися і почали налагоджувати контакти. Найперше, що потрібно виробникові, – це зрозуміти чи є потреба в його продукції в іншій країні. Дізнатися це можна шляхом налагодження контактів між закордонними українцями та виробниками. Далі можна навіть відправити кілька зразків продукції, які закордонні українці можуть показати своїм партнерам чи зацікавленим особам. А це вже – попередні маркетингові дослідження.

Завдяки Business Hub, кожен з виробників матиме конкретних відповідальних партнерів закордоном, своїх представників. Таким чином вирішується питання просування продукції на зовнішні ринки не класичним способом (участь у виставках, поїхати, потратити величезні кошти). Тобто це вихід на ринок step by step, що суттєво здешевлює цей процес. А з такою географією, як має Global Ukraine, Business Hub може охопити майже увесь світ і бути вигідним для обох сторін.

GU: На Вашу думку, як повинен виглядати проект Business Hub, щоб бути успішним?

Важливим елементом є розроблення анкет, здійснення всієї підготовчої робити. Але головне – щоб він був живим, щоб в ньому був постійний рух. Варто пропагувати проект на сайтах, в соцмережах і, звичайно, на ІІІ Форумі Global Ukrainians, навіть окрему секцію запровадити. Варто також звернутися до посадовців, наприклад до Наталії Микольської, адже вона активно пропагує український експорт.

Також важливо розповідати і про успіхи проекту. Наприклад, завдяки мережі контактів Business Hub «Kleynod» зав’язав контакти в Канаді і уже в червні ми відвідаємо Канадсько-український бізнес форум.

GU: Окрім конкурентного продукту, що ще є необхідним нашим виробникам, щоб вийти на міжнародний ринок?

Знання мови – це однозначна умова. Дуже важливо нашому підприємцю розуміти, побачити, оцінити свого потенційного споживача в іншій країні. Також треба більше сміливості і більш сил вкладати, тобто само собою нічого не буде.

Мені здається, що та нова пропозиція, яку сьогодні може зробити на західному ринку український виробник, вона взагалі унікальна, а ми сьогодні маємо величезні конкурентні цінові переваги коштом низьких витрат на виробництво та невисокої собівартості продукту.

Щодо особистісних характеристик, то важливою є культура спілкування.

Бізнес – це спілкування людини з людьми. Якщо ти хочеш мати партнера, то ти маєш спершу побачити його як особистість, а він має побачити тебе як особистість, тоді лише може бути якась перспектива. Якщо немає людського контакту – неможливо зробити успішний бізнес-проект. Бізнес таким чином і відбувається, коли збігаються інтереси кількох людей, ці інтереси складаються в якийсь загальний інтерес, потім йде вже напрацювання ринків і все інше.

Тому для залучення до проекту потрібно буде заповнити певну анкету, яка міститиме перелік питань (в тому числі й від закордонних партнерів), по яких уже можна буде зрозуміти досить багато.

Наша загальна проблема – це довіра, у нас загальна криза довіри в суспільстві. А для бізнесу довіра – дуже важлива. Цьому важко навчити, але нова хвиля бізнесу, яка сьогодні формується, вона вже більше готова до глобального співробітництва.

GU: Тобто Ви вважаєте, що є потенціал у Business Hub?

Звичайно, цей потенціал – на поверхні. З допомогою проекту можна зав’язати десятки контактів. Він значно спростить усі механізми: досить буде зайти на сайт та почитати анкету, щоб зрозуміти цікавить тебе товар чи ні. Результат проекту – це не один чи два контакти, а цілі десятки. І це якраз те, що є критично необхідним для наших виробників.

Дізнатися більше про новий проект Global Ukraine та долучитися до нього можна буде під час офіційного запуску Business Hub, 15-16 липня в рамках ІІІ Форуму Global Ukrainians. GU

Сохранить

Поділитись

Коментарі закріті