Global Ukraine News

Як їм вдається: іграшки франківського виробника підкорюють Європу

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Автор: Олена Бас

Фото: Юрій Паливода

Джерело: Курс

Іграшки торгової марки «ТехноК» франківської компанії «Інтелком» можна побачити на полицях у великих торгових мережах країн Євросоюзу, і не лише там. Всі іграшки успішно пройшли сертифікацію в ЄС.

«Інтелком» на ринку з 1995 року – починали зі звичайних кубиків з абеткою. За понад двадцять років підприємство виросло до лідера з виробництва пластмасових іграшок. Сьогодні торгова марка «ТехноК» – це майже 400 найменувань.

Цьогоріч компанія продала за кордон третину продукції, 12% – у країни ЄС, решту – на ринки країн СНД. Як розповів КУРСу комерційний директор ТОВ «Інтелком» Олег Цимбалюк, спочатку працювали на старому радянському обладнанні.

Потім в Європі брали вживане у хорошому стані. Протягом останніх семи років підприємство модернізується, закуповуючи у кращих китайських виробників лише нову апаратуру з гарантійним обслуговуванням.

«Чим ми відрізняємось від інших підприємств? Я не відкрию великого секрету, що в Україні зараз процвітає виробництво іграшки, – каже Олег Цимбалюк. – Я працюю з іграшками вже 20 років і багато знаю про них. Багатьох європейських виробників я знаю особисто. Ми в Україні зараз виготовляємо більше пластикових іграшок, ніж у цілій Європі».

«Європейський ринок специфічний. Він не такий, як український, чи пострадянський, чи східноєвропейський. Європейці більш «брендорієнтовані», тобто в них більшу частину товарів становлять ліцензійні іграшки», – каже комерційний директор.

За його словами, у Європі зараз тренд на іграшки під брендом «Маша и медведь». Вони, звісно, не витісняють діснеївських героїв, однак зайняли свою чималу нішу на ринку.

Від ідеї – до продукту

Якщо у світі за різні процеси при виробництві одного товару часто відповідають різні компанії, то на «Інтелкомі» працюють і свої дизайнери з конструкторами, і прес-форми самі виготовляють, і технічну документацію – все від ідеї до готового товару. Компанія відрізняється від інших тим, що не займається копірайтингом.

Читайте за темою: Як українці в джунглях розбагатіли

Молоді хлопці, які ще недавно самі гралися іграшками, тепер їх створюють. Спочатку відбувається 3D-моделювання та друк на 3D-принтері. Процес довгий.

«Ми не копіюємо чужі іграшки – чи європейські, чи китайські – не важливо. Тим наші іграшки і відрізняються», – наголошує пан Олег.

Читати далі

1 2 3
Share.

Comments are closed.