Global Ukraine News

Український Клуб у Сінгапурі – місце, де кожен українець може зустріти своїх однодумців, співвітчизників, друзів

Автор: Альона Москалу, редактор Global Ukraine News

Сінгапур – одна з найрозвинутіших країн світу, яка належить до числа так званих «азіатських тигрів» – нових індустріальних держав Азії. Ця республіка площею 712,4 кв. км розташована на однойменному острові та ще 57 малих островах. Населення – понад 5,1 млн осіб.

В цій чудовій країні проживають й українці. Про те як українці адаптуються до життя в такій екзотичній країні та зберігають при цьому українські традиції та культуру Global Ukraine News розповіла медіа менеджер Українського Клубу в Сінгапурі Тетяна Боярська.

Фото: Український Клуб у Сінгапурі

GU: Чи багато українців у Вашій країні? Чи велика діаспора? Який поділ на громади?

У Сінгапурі, за неофіційними даними, налічується близько 500 громадян України. Активними членами громади є не всі. В Українському Клубі у Сінгапурі зареєстровано 36 членів, але на заходи організовані Клубом збирається набагато більше українців.

GU: Коли та як був заснований Український Клуб у Сінгапурі? Розкажіть про Вашу команду?

Український Клуб у Сінгапурі, як організацію, було офіційно зареєстровано 14 червня 2015 року. Звичайно, ідея створення Клубу виникла набагато раніше. Ідея належала Віталію Чайці, одеситу за походженням, генеральному директору великої міжнародної компанії морської індустрії. Порадившись з досвідченими мудрими людьми, він зібрав команду однодумців та закипіла робота. Все робилося й робиться на повному ентузіазмі членів Клубу. В кожного члена Клубу є своя основна діяльність, а Клуб – це патріотичне об’єднання. Ми прагнемо об’єднати українців зі всього Сінгапуру, щоб кожний почував себе часткою великої родини. Прагнемо не забувати наші багаті традиції та донести цю величезну спадщину до наших дітлахів, які живуть не на Батьківщині і не можуть вбирати в себе українську культуру та плекати нашу мову.

Фото: Український Клуб у Сінгапурі

GU: Як українці адаптуються до життя у Сінгапурі, з якими складнощами зіштовхуються?

Сінгапур – країна, де все зроблено для людей. Всі процедури прописані. Чітко функціонують всі установи. Нема корупції та хабарів. Все за законом. Дуже багато корисної інформації онлайн. Багато чого можна зробити онлайн, не виходячи із дому. На вулицях безпечно ходити у будь-який час. Люди – доброзичливі та ввічливі.

Читати за темою: Як до маленьких українців в Сінгапурі завітав Миколай

Можу сказати, що в Сінгапурі адаптуватися неважко, не зважаючи на те, що це – Азія, зовсім інша культура і так далеко від України. Як люди говорять – «до хорошого швидко звикаєш».

Звичайно, спочатку, коли людина тільки приїжджає до Сінгапуру, здається, що їжа – не така, як вдома, доводиться звикати до клімату та місцевого акценту (не зважаючи на те, що майже всі спілкуються англійською, акценти – різні, бо в Сінгапурі багато різних національностей і всі вони розмовляють по-різному).

Допомагає і те, що в Сінгапурі є фейсбукові групи експатів, які діляться своїм досвідом адаптації в країні та із задоволенням відповідають на питання новачків.

Велике значення у адаптації українців в Сінгапурі також відіграє українське Посольство. Співробітники Посольства завжди нададуть інформаційну допомогу та не залишать наодинці з питаннями та проблемами.

В якості емоційної адаптації для українців велику роль грає Український Клуб у Сінгапурі, де кожен українець може зустріти своїх однодумців, співвітчизників, друзів. У Клубі українство Сінгапуру проводить свята, співають пісні, передають знання про традиції українського народу дітлахам.

Читати далі

1 2
Поділитись

Коментарі закріті