Global Ukraine News

Мексиканська преса про Україну в грудні 2016 року

Автор: Андрій Рижков (Andrii Ryzhkov)

У статті подається огляд іміджу України, що сформувався в медійному просторі трьох мексиканських видань за останній місяць року, що минув. З’ясувалося, що на шпальтах «Ель Універсаль» інформація про нашу державу міститься щонайменше у 23 матеріалах, в «Міленіо» – у 19 публікаціях, а «Ла Хорнада» цього разу здивувала усього 4 статтями. Отже, «Ель Універсаль» тримає пальму першості з кількості статей з інформацією про Україну.

Як бачимо, в адженді трьох газет стосовно нашої держави є значні розбіжності. Втім, всі три видання проявили одностайний інтерес до категорії «Міжнародні відносини». А от в рубриках, розташованих на графіку ліворуч – від «Безпекової ситуації» до «Політики» – зацікавленість або досить млява, або відсутня взагалі. Про сентимент аналізованих статей кожної з трьох газет можна дізнатися з наступного графіка.

Як позитивний, так і негативний контент є досить невиразним на загальному нейтральному фоні. Емоційна складова виявилася однорідною лише у випадку «Ла Хорнада». Це й зрозуміло, адже всі чотири новини цього видання містяться у рубриці «Міжнародні відносини», яка зазвичай не надто вирізняється розмаїттям сентименту.

Читайте за темою: Імідж України в мексиканському медійному просторі в листопаді 2016 року

Квалітативно-квантитативна характеристика інформації про Україну в «Ель Універсаль» подається у наступному графіку.

«Міжнародні відносини», як і раніше, посідають перше місце в «українській адженді» «Ель Універсаль» в грудні 2016 року. І лише у рубриці «Інше» міститься матеріал з позитивним тоном.

А ось такою побачили нашу державу читачі «Ла Хорнада».

В грудні тут залишилися порожніми усі рубрики, окрім «Міжнародних відносин». Більш того, спостерігається різке зменшення кількості статей у порівнянні з попередніми місяцями.

Інформація про імідж України в газеті «Міленіо» подається нижче.

На шпальтах «Міленіо», на відміну від «Ель Універсаль», «Спорт» вдвічі випереджає «Міжнародні відносини» за кількістю згадок про нашу країну. Як і в листопаді, за дивним збігом обставин єдиний матеріал з негативним сентиментом міститься у рубриці «Суспільство». А зараз звернемося до основного змісту статей.

Читайте за темою: Жовтневий імідж України в медійному просторі Мексики

«Ель Універсаль» пише про рішення голландського суду повернути «скіфське золото» Україні, що, як і очікувалося, викликало протест з боку Росії. Наша ж держава, у свою чергу, посприяла поверненню до Італії викрадених із музею Верони картин.

Повідомляється про продовження терміну дії санкцій щодо Росії як наслідок анексії Криму, підтримки терористів на Донбасі та збиття пасажирського літака. Мексиканські видання нагадують про погіршення відносин між Вашингтоном і Москвою внаслідок агресії Кремля в Україні та Сирії. Також зазначають про зацікавленість деяких сил в США зняти санкції з Росії через бізнесові інтереси (йдеться, насамперед, про компанію Exxon Mobil), та наводять слова консультанта Трампа про «помилковість обраного вектора щодо України». Щоправда, зазначена особа не уточняє, якою мала б бути коректна позиція.

На сторінках аналізованих газет вже вкотре згадують про співпрацю між столицями України та Мексики в рамках програми з охорони здоров’я «Лікар у твій дім».

Читайте за темою: Жовтневий імідж України в медійному просторі Мексики

В рубриці «Культура» пишуть про те, що Марія Альохіна з групи Pussy Riot виступила на підтримку українського режисера Олега Сенцова – в’язня путінського режиму. З-поміж іншої інформації, згадують імена деяких українських діячів мистецтва та описують, як українці прикрашають ялинки.

У рубриці «Спорт» фігурують імена українських боксерів Олександра Усика, Василя Ломаченка, Віталія Кличка, Віктора Постола, футболістів Владлена Юрченка, Артема Кравця та інших. Також пишуть про блискавичну перемогу «Динамо (Київ)» над турецьким «Бешикташем» з рахунком 6:0.

Іще мексиканську пресу, а точніше «Міленіо», цікавить історія про порушення прав канадійської акторки українського походження, що знімається у фільмах для дорослих. Їй присвячується аж дві статті, які було зараховано до рубрики «Інше». До контенту із позитивним забарвленням в тій же категорії було віднесено матеріал про те, що World Boutique Hotel Awards в одній із номінацій оцінив київський готель «11 дзеркал» як «найкращий міський готель світу» (World’s Best City Hotel). В тій же рубриці пишуть про станцію метро «Арсенальна» як про найглибшу в світі. А ще Мексика, виявляється, виборола у нашої держави титул країни з найбільшим квітковим килимом.

Читайте за темою: Україна в медіа-просторі Мексики в серпні 2016 р.

У єдиній статті з негативним сентиментом, що належить до рубрики «Суспільство», йдеться про напад вболівальників «Зорі» на фанатів «Манчестер Юнайтед» в Одесі.

І наостанок наводимо інформацію про новини, присвячені лише Україні або ті матеріали, в (під)заголовках до яких безпосередньо фігурує назва нашої держави, її територіальні складові, імена українців тощо.

Читайте за темою: Сила слова: Як у західних ЗМІ змінювалося ставлення до України. Контент-аналіз 10 000 заголовків

Отже, можна зробити висновок, що з проаналізованих 46 публікацій в трьох виданнях за грудень, приблизно у чверті статей Україна виступає якщо не центральною, то принаймні однією з головних тем. У решті публікацій про нашу державу згадують в контексті інших об’єктів адженди. Цього разу основна увага прикута до «Міжнародних відносин», проте також звертають на себе увагу «Спорт», «Інше», «Суспільство» та «Культура». Ось такою є загальна панорама інформації про Україну в медійному просторі друкованих видань Мексики за останній місяць року, що минув.

Коментарі закріті