Global Ukraine News

Різдвяні зустрічі громад та новорічна подорож до льодовика українських мандрівників Китаю

Різдвяні та новорічні свята яскраво відзначили українські громади у Китаї. Відтак 30 грудня 2016 року громада міста Ханчжоу зібралась на передсвяткові посиденьки. Замість традиційного Діда Мороза на свято завітала чарівна Солоха. Рік червоного вогняного півня українці Ханчжоу відзначили у мексиканському ресторані «Panchos» запальними танцями, вікториною з призами від HROMADA.club та підведенням результатів року.

«За опівніч святкування перейшло  в клуб «Coco Banana», резидентом якого є український DJ Disstyle. Дуже приємно було побачити нових та старих друзів, які, не дивлячись на робочий день 31 грудня, передноворічний трафік на дорогах і святкові клопоти, знайшли час і приїхали з різних частин міста. Для багатьох нас Ханчжоу став другою домівкою, а громада – саме тією радістю, яка, як невидимий місточок, з’єднує нас з Батьківщиною, – розповідає активістка української громади Ханчжоу Мірошнікова Тетяна.

Читайте за темою: Українська «Hromada» у Гуанчжоу відсвяткувала свій другий день народження

Традиційне святкування Святвечора організували й українці міста Чанчуня. Учасникам об’єднання вдалось організувати справжнє українське Різдво: з українськими стравами, в українських вишиванках та з українськими колядками і українською музикою.

«Будучи на іншому кінці континенту, ми повинні бути разом, ми повинні спілкуватись, підтримувати один одного, допомагати, бо як не кажи, як зустріну когось тут і питаю: «Ти звідки?», а у відповідь: «С Украины» чи «From Ukraine». І я кажу: «Я теж!» – і аж хочеться обійняти, бо при буденному спілкуванні з китайцями чи іншими іноземцями не вистачає українців, бо вони – такі рідні, у нас багато спільного, нас багато чого об’єднує, тому єднаймося, бо разом ми – велика сила. Слава Україні!», – зазначає Гринів Мар’яна, активістка українців міста Чанчуня.

А ось українці із групи «Мандри», які проживають у різних куточках Китаю, вирішили зустріти новий рік дуже оригінально – відправились у подорож до льодовика-заповідника Хайлоугоу. Його частиною є вершина Гонгга, висотою 7500 м, 41-ша за висотою вершина світу. Мандрівники готуються до подорожі до Непалу, тож така зустріч Нового року стала своєрідною підготовкою до наступної екзотичної мандрівки.

Читайте за темою: Український стенд представили на міжнародному благодійному ярмарку у Пекіні (фоторепортаж)

«Зібравши непосидючих незнайомців з різних міст Китаю, ми зустрілися вранці, 30 грудня, на автостанції Ченду. По дорозі поступово відкривалося багато красивих краєвидів і було все більше і більше снігу, який так не властивий містам Китаю, в яких ми живемо. Це була приємна частина поїздки. Не дивлячись на вихідні, було досить мало народу, і частенько ми насолоджувалися тишею і самотністю нашої компанії. Так само цей регіон відвідували досить тихі й освічені китайці і було дивно усвідомлювати, що ми були набагато голоснішими за них – і в кафе, і в автобусах, і на льодовику! 31 грудня ми вранці виїхали після сніданку до вічної мерзлоти. Снігу ставало все більше і більше. Сходами вгору і вниз ми дісталися до льодовика і там можна було блукати, кататися з гірок і відпочивати. В Ченду ми також відвідали заповідник панд і вони покорили наші серця!», – ділиться враженнями українська мандрівниця Катерина Головчин. GU

Поділитись

Коментарі закріті