Global Ukraine News

Іноземні ЗМІ про Україну: кримінальна хроніка, #зрада і #перемога по-європейськи та спортивні події

Автор: Марта Дьомочко, редактор Global Ukraine News

Моніторинговий проект «ОКО» щоденно відслідковує статті в закордонних інтернет-виданнях, в яких йде мова про Україну. Окрім посилання на статтю, проект фіксує і рівень суспільного резонансу, який вираховується програмою на основі «вподобайок», репостів та коментарів у соціальних мережах.

Користуючись цим інструментом, Global Ukraine News вирішив дізнатися, які ж англомовні статті про Україну минулого тижня (05.12 – 11.12.2016) набрали найбільше розголосу. Одразу зазначимо, що серед статей на схожу тематику ми вибирали лише одну, яка була найбільш «популярною» в мережі.

Основні інформаційні приводи для публікацій стосувалися: спортивних матчів УЄФА, європейської #перемоги та кримінальних подій. Отже, пропонуємо Вам ТОП матеріалів про Україну.

Читайте за темою: Закордонні ЗМІ про Україну: відомий письменник, неймовірні жінки-військові та російські війська на кордоні

Європейське питання: #зрада та #перемога за один тиждень

«Україна відчуває себе зрадженою ЄС через візову угоду» пише видання news.asiaone.com, а матеріал набрав 2615 пунктів суспільного резонансу. Україна відчуває розчарування, бо Європейський Союз не дотримує обіцянки надати українцям безвізовий режим, пишуть автори, зазначаючи, що цю тезу сказали їм двоє впливових українських чиновників, проте імена в матеріалі не зазначаються.

Такі українські побоювання підтверджуються і виборами в США та Франції, а також тим, що деякі держави ЄС ратують за зняття санкцій з Росії.

Україні обіцяли лібералізацію візового режиму, якщо вона виконає ряд умов, в тому числі заходи щодо боротьби з корупцією. Але лібералізація візового режиму все ще не наступила, бо ЄС хоче запустити механізм призупинення безвізового режиму.

ЄС підтримував Україну з 2014 року, але з тих пір міжнародні прихильники України стають все більш роздратованими нерівномірним прогресом Києва в боротьбі з корупцією і модернізації економіки.

Найбільш резонансним матеріалом минулого тижня була стаття «ЄС досяг згоди про надання безвізового режиму 50 мільйонам осіб», що була опублікована на сайті www.independent.co.uk. Матеріал набрав рекордних 34576 пунктів суспільного резонансу, що є не просто найбільшим показником за останній тиждень, але й за останній місяць.

Читайте за темою: Закордонні ЗМІ про Україну: торгівля людьми, безвізовий режим та божевільні трюки пілотів

Пізно ввечері переговори за участю держав-членів ЄС і Європейського парламенту досягли компромісу щодо умов механізму, який може бути використаний для призупинення безвізового режиму в надзвичайних ситуаціях, йдеться у матеріалі. Дві пострадянські республіки Україна і Грузія прагнуть дистанціюватися від своєї колишньої господарки Москви і стати ближчими до Заходу, хоча й відчували певне розчарування від того, що ЄС не в змозі виконати свої обіцянки щодо безвізового режиму. Але після досягнення компромісу понад 50 млн. осіб зможуть відвідувати ЄС без віз.

Читати далі

1 2
Поділитись

Коментарі закріті