Global Ukraine News

Іноземні ЗМІ про Україну: «зраджена» резолюція, чотирилапі друзі та американська допомога

Автор: Марта Дьомочко, редактор Global Ukraine News

Моніторинговий проект «ОКО» щоденно відслідковує статті в закордонних інтернет-виданнях, в яких йде мова про Україну. Окрім посилання на статтю, проект фіксує і рівень суспільного резонансу, який вираховується програмою на основі «вподобайок», репостів та коментарів у соціальних мережах.

Користуючись цим інструментом, Global Ukraine News вирішив дізнатися, які ж англомовні статті про Україну минулого тижня (26.12 – 31.12.2016) набрали найбільше розголосу. Одразу зазначимо, що серед статей на схожу тематику ми вибирали лише одну, яка була найбільш «популярною» в мережі.

Основні інформаційні приводи для публікацій стосувалися: відносин з Ізраїлем, американської допомоги, смолоскипної ходи в Києві та дивовижних чотирилапих друзів. Отже, пропонуємо Вам ТОП матеріалів про Україну.

Читайте за темою: Іноземні ЗМІ про Україну: #перемога в суді, санкції по-європейськи та неймовірні технологічні новації

Україна-Ізраїль: «зраджена» резолюція та перенесення посольства

Українсько-ізраїльські взаємини були однією з найгучніших тем минулого тижня на фоні голосування в РадБезі ООН. Матеріали по цій тематиці били рекорди по кількості переглядів та показнику резонансності.

«Віце-президент США наказав Україні голосувати проти Ізраїлю в ООН, зазначають джерела»  – такий матеріал на unitedwithisrael.org набрав 21230 пунктів суспільного резонансу, що є не просто найбільшим показником за тиждень, але й за весь час, що проводиться ця вибірка.

Віце-президент США Джо Байден особисто втрутився, щоб переконати Україну голосувати за антиізраїльську резолюцію, переконані автори матеріалу. Також зазначається і про скасування візиту Володимира Гройсмана до Єрусалиму. Цікавим є формулювання «Володимир Гройсман, який є євреєм, розглядався як один з ключових прихильників Ізраїлю», що зустрічається у першій частині матеріалу, яке є цитуванням ізраїльських офіційних осіб (імен у матеріалі не подано).

Анулювання візиту Гройсмана було лише однією реакцією з серії заходів, вжитих у відповідь урядом Нетаньяху. Така реакція засвідчує, що Єрусалим не приймає дипломатичні атаки легко, особливо щодо країн, яких вважали друзями, в тому числі і України, пишуть автори.

Читайте за темою: Іноземні ЗМІ про Україну: кримінальна хроніка, #зрада і #перемога по-європейськи та спортивні події

«Український депутат запропонував перемістити посольство Києва в Єрусалим» пише www.jpost.com. Цей матеріал набрав 2244 пункти суспільного резонансу. На тлі голосування в ООН, видання цитує заяву депутата Олександра Фельдмана щодо того, що він  планує внести новий законопроект у Раду, запропонувавши Україні перенести своє посольство в Ізраїлі з Тель-Авіва до Єрусалима. Якщо цей крок буде реалізовано, сказав він, це виведе двосторонні відносини на «абсолютно новий, безпрецедентний рівень».

Допомога США: війська та політичні лозунги

«Гвардія Каліфорнії може послати більше військових в Україну у 2017 році» йдеться на  www.military.com. Матеріал набрав 1087 пунктів суспільного резонансу. Автори розповідають про недавній візит представників ЗСУ до Каліфорнії для обміну та навчання. Командир Національної гвардії України і його співробітники в листопаді відвідали табір Робертс, головну тренувальну базу в центральній Каліфорнії  Підполковник Джон Сіпманн, директор департаменту стратегічних планів і політики військового відомства Каліфорнії, заявив, що українські військові відвідали Каліфорнію 5 разів, а американці Україну – 7. І ці темпи можуть збільшитися у 2017 році.

«Сенатор Маккейн каже, що США повинні протистояти Володимиру Путіну» – цей матеріал на www.reuters.com набрав 3508 пунктів резонансу. Окрім виключно російсько-американських взаємин він стосувався і України. У Києві Маккейн поклявся продовжити підтримку України з боку США, пишуть автори: «Я передаю повідомлення від американського народу – ми з вами, ваша боротьба – наша боротьба, і ми переможемо разом. У 2017 році ми переможемо загарбників і відправимо їх туди, звідки вони прийшли, до Володимира Путіна. Ви ніколи не переможете український народ і не позбавите їх незалежності і свободи». 

Читати далі

1 2

Коментарі закріті