Global Ukraine News

Українське Різдво у Дубаї

Цього року справжнє традиційне українське Різдво завітало у Дубаї. 6-7 січня українській громаді вдалося організувати святкову вечерю та вертеп. Дійство відбувалося у ресторані «Salateira», власник якого із задоволенням надав діаспорянам місце для проведення святкування.

«Хотілося чогось рідного і домашнього. Ідеї виклались якось самі собою. Головне – треба було їх реалізувати. Кожен виконував свою роботу. Наші дівчата, що працюють в «Salateira», нам дуже допомогли з підготовкою на кухні. Це – Єлізавета Гринівецька і Катерина Печерська. Різдвяне меню нам готувала Ірина Тафінцева, разом з дівчатами, що без вагань прийшли з самого ранку 6 січня, щоб допомогти в приготуванні різдвяної вечері на 150 осіб. У вертепі зібралася чудова команда з дівчат та хлопців, які вклали душу і серце, тому гості ділилися, що вертеп вийшов дійсно таким рідним і яскравим, як вдома в Україні. Пройшло все дуже чудово. Напевно, якась світла сила в той день надала нам терпіння, сил і натхнення. І ми це зробили! Разом з Анатолієм Глущенко, Василісою Ганжою, Іриною Рибалкою, Юлією Борисовою, Тарасом Ващуком, Крістіною Новіковою, Наталією Андрусишин, Оленою Дворецкою, Оксаною Попович, Анною Нестерук, Катериною Ходьковою, Іриною Тафінцевою. Христос народився! Славімо Його!»,- розповідає співорганізатор святкувань Наталія Пінчук.

Читайте за темою: Українці в Еміратах організували справжню новорічну казку для малечі (Відео)

Неабияких вражень залишив у гостей святкування вертеп. Українцями був підготовлений цікавий сценарій з традиційними персонажами.

«Святковий вертеп є традиційним дійством на Різдво. В нас не вийшло його організувати минулого року, тому в 2017 ми поставили перед собою завдання його провести. Ми хотіли якомога краще пояснити іноземним гостям та дітками, що народилися вже в Еміратах, що таке вертеп та як він виглядає. Найкращою формою виявилося співання колядок та гра персонажів даного дійства. Дійовими особами були: Звіздар, Марія, Ангели, Цар Ірод, Смерть, Чорт, Пастушки та Циганка котра ворожила на прийдешній рік. Сценарій базувався, на досвіді його учасників. Так, наприклад, Марія читала молитву «Все упованіє моє…» з однойменної поеми Тараса Шевченка. Використовувалися традиційні колядки, котрі співав ввесь зал», – розповідає автор та режисер вертепу Анатолій Глущенко.

Читайте за темою: Українці в Еміратах провели майстер-класи з Петриківського розпису (Фоторепортаж)

Після основного виступу учасників вертепу запросили привітати зі святом численні родини діаспорян, до яких, по славній традиції, й вирушили актори.

Читайте за темою: Як українські діти в Еміратах навчалися ліпити вареники (фоторепортаж)

«Від хати, до хати. Колядувати, дім звеселяти». Нас вітали та відчиняли двері, як справжнім давнім знайомим. Італійці, росіяни, єгиптяни, тунісці, араби, європейці залюбки відправлялися з нами до танцю та намагалися підспівувати. По закінченні виступу ми пояснювали ще раз, в чому суть нашого традиційного українського вертепу. Господарі з задоволенням запрошували нас на наступний рік та, як завжди, не хотіли відпускати нас без частувань. Вертеп пройшов на досить високому рівні. Найбільше було переживань, як же ж його сприйме аудиторія. Але лишень відкрилися двері і колядники зайшли з піснею: «За вікном чорна хмара, в’ється» зал поглинули овації та захоплення, що не могло не розчулити нас, артистів-аматорів. У людей горіли очі, а у серцях дзвеніли різдвяні дзвоники. Після таких заходів з’являється величезна гордість за те, що ми є частиною такої прекрасної нації та ще більше бажання творити. Маємо ідеї для інших проектів, що безперечно я можу вважати нашим успіхом», – зазначає Анатолій Глущенко. GU

Коментарі закріті