Global Ukraine News

Українці в Еміратах провели майстер-класи з Петриківського розпису (Фоторепортаж)

Нещодавно українською громадою в Еміратах було організовано серію майстер-класів для діточок та дорослих, які були присвячені Петриківському розпису новорічних кульок. Взяти участь в такому чудовому заході та спробувати себе в даному виді мистецтва мали можливість усі охочі. Майстер-класи проходили в українському ресторані «Салатейра».

Читати за темою: Як українські діти в Еміратах навчалися ліпити вареники (фоторепортаж)

«Майстер-клас пройшов чудово, діткам дуже сподобалось. Взагалі, було два майстер-класи по 2 години. Малеча так захопилась, що навіть зовсім не втомилась, тож все пройшло дуже позитивно. Насправді, прикладне мистецтво не має певних технік та рамок, тому кожен мав можливість дати волю своїй творчості. Я показувала діткам загальні речі, що пропонує петриківський розпис: ми малювали півників, квіточки соняшник, калину. Це – дуже важливо, коли дітки мають можливість дізнатися більше про українську культуру. Адже є дітки, які народилися тут і досить погано володіють мовою, а на цих майстер-класах вони, крім петриківського розпису, змогли дізнатися та вивчити багато українських слів. Тож вийшов такий собі креативний урок української мови»,- розповідає майстер з Петриківського розпису Юлія Борисова.

Дитячий майстер-клас пройшов настільки вдало, що й дорослі виявили бажання спробувати себе у даному виді прикладного мистецтва.

«Для дорослих ми також провели два майстер-класи. І Петриківський розпис захопив їх не менше, ніж діточок. Дорослі настільки захопились, що навіть трьох годин, було мало і нікому не хотілось завершувати заняття! Плануємо продовжувати з дорослими. Наступне: картина, кухлі та вази в Петриківському розписі. Також  був майстер-клас англійською мовою, на якому були присутні іноземці», – зазначає майстриня.

Головною метою даних заходів було не тільки навчитися дуже цікавому виду української народної творчості, а й зустрітися у колі співвітчизників, познайомитись з новими людьми та провести час у теплій, затишній атмосфері.

Читати за темою: Українські матусі в Еміратах креативно відзначили з дітками Halloween (Фоторепортаж)

«Для мене це – можливість поспілкуватися зі співвітчизниками на теми, які зрозумілі лише нам, зануритись у приємні спогади. Ну і, звичайно, це – моє хобі і надзвичайно  приємно, що  воно може  настільки захопити й ще когось. Такі зустрічі дуже мотивують та надихають на нові проекти. Одразу після майстер-класів виникла ідея спільно відзначити Різдво у традиційному українському стилі: з вертепом, колядою та вечерею із пісних страв! У громаді знайшлися люди, які мають музичну освіту, тож буде багато цікавинок. Вже готовий сценарій та плануємо першу репетицію», – ділиться враженнями та планами Юлія Борисова. GU

Коментарі закріті