Global Ukraine News

Святий Миколай завітав до українського культурно-освітнього центру «Світлиця» у Португалії

В українському культурно-освітньому центрі «Світлиця» у місті Касень відбувся День Святого Миколая. Для «Світлиці» це свято є традиційним і проводиться щорічно. Підготувала виступ художній керівник центру та вчитель початкових класів Душук Тетяна Богданівна. Також, разом з хореографом, Олександрою Русланівною Козубенко закружляли у танці Зірочки та Ангели.

Читайте за темою: «Світлиця» – український культурно-освітній центр у Португалії

«Сценарій навчав доброти та щедрості. Його персонажі закликали цінувати мир, злагоду, сім’ю та дружбу, які є значно важливішими, ніж матеріальні цінності. Попри спокуси чортика Антипка, як завжди, перемогло добро. Дітки заспівали багато пісень та розповіли чимало віршів про Святого Миколая. Звичайно, Святий Миколай завітав на свято із повною торбою солодких подарунків, а для першокласників, які були особливо чемними, приніс квитки у лісабонський океанаріум. Це було дуже великою радістю і для дітей, і для їхніх батьків. Із солодощами Святому Миколаєві допомагала голова батьківського комітету пані Надія Прокопів, а з квитками – українська соціально-культурна асоціація «Пліч-о-Пліч», при якій існує «Світлиця», – розповідає директор культурно-освітнього центру, Любов Піхо.

Читайте за темою: У Португалії відбувся український благодійний ярмарок

Відповідно до статуту асоціації, одним із її завдань є організація відвідувань музеїв, театрів, виставок, з метою допомогти українцям більше дізнатися про португальську культуру і, таким чином, полегшувати їх інтеграцію в суспільство. Активісти «Пліч-о-Пліч» вважають це дуже важливим завданням, адже часто емігранти не мають можливості дозволити собі такі витрати, або просто не дуже знайомі з культурним життям Португалії. Наступним подарунком, цього разу для старших, асоціація планує квитки на перегляд фільму про Голодомор в Україні «Гіркий врожай», який з’явиться в прокаті у лютому 2017-го.

Читайте за темою: Фестиваль української краси відбувся у Португалії (фоторепортаж)

Крім виступу в приміщенні центру, наступного дня учні «Світлиці» заспівали пісень про Святого Миколая у церкві Святого Мартина у місті Сінтра, де щонеділі українські емігранти збираються на літургії УГКЦ. Там же на початку січня «Світлиця» усім колективом, разом з учнями, батьками та випускниками, організовують «Різдвяну колядку», до якої запрошують усю українську громаду, щоб разом заколядувати, повіншувати та помолитися за мир в Україні. GU

Поділитись

Коментарі закріті