Global Ukraine News

У Португалії відбувся український благодійний ярмарок

13 листопада в місті Порту (Португалія), в рамках регулярного ярмарку Pink Market, відбувся благодійний ярмарок, організаторами якого були Спільнота української молоді в Португалії у партнерстві з португальською спільнотою Pink Movement.

«Ми вже понад рік робимо такі заходи з продажу сувенірів, проведення майстер-класів по плетінню ляльок-мотанок. За весь час зібрали понад 1000 євро на допомогу сім`ям загиблих військових в Україні (через волонтерів у Києві та наших партнерів у Лісабоні – Янголи милосердя). Це невеличкий внесок у ту величезну кількість коштів і гуманітарної допомоги, яку закордонні українці безперервно надсилають до України», – розповідає Тетяна Франчук, координатор Спільноти української молоді в Португалії.

Читайте за темою: Парламент Португалії підтримав петицію української громади

Для гостей ярмарку організатори підготували смачні сюрпризи: печиво у вигляді козаків з оселедцем, на кожному було послання португальською «Da Ucrânia com Amor», що означає «З України з любов’ю». Також традиційно пропонували відвідувачам ярмарку придбати українські сувеніри, вишиванки та постери з оригінальним петриківським розписом.

Читайте за темою: «Світлиця» – український культурно-освітній центр у Португалії

«Але поміж тим, для нас це ще й чудова нагода поспілкуватись з португальцями, розказати їм актуальні новини з України, розвінчати міфи, з якими вони зустрічаються в інтернеті. Адже ми для них в Португалії – першоджерело, ми ті, хто допомагає двом країнам на простому людському рівні обмінюватись інформацією, допомагати і підтримувати. Кожного разу на ярмарку ми ніби «інформаційний центр» відповідаємо на такі запитання: «Чи правда, що у вас громадянська війна?», «Чому Крим не захотів лишитись з Україною?», «Яка реальна кількість жертв на Сході?», «Чи правда, що нацистські рухи зараз популярні в Україні?». Тому наша участь в таких заходах, наша проактивна патріотична позиція в Порту – це важливий внесок української молоді за кордоном в боротьбу за нову омріяну нами Україну!», – зазначає Тетяна Франчук. GU

Поділитись

Коментарі закріті