Global Ukraine News

Парламент Португалії підтримав петицію української громади

20 липня на черговій сесії Парламенту Португалії була заслухана петиція щодо реабілітації українських військових, які ціною власного здоров’я захищали мир не лише в Україні, але й в усій Європі. Авторами та ініціаторами петиції є Спільнота української молоді в Порту (Португалія), до ініціативи також долучились українські громади Лісабона, Алгарве.

Ініціативу було розпочато ще у березні 2015 року. Як зазначають активісти, на офіційному сайті уряду було написано звернення щодо участі Португалії у програмі допомоги пораненим військовим і добровольцям з України. Подібні програми були успішно реалізовані у Німеччині, Австрії, Ізраїлі, Словаччині, тощо.

«Далі наше прохання розглянула спеціальна комісія за участі представників всіх партій Португалії. Ми допомагали збирати дані щодо поранених, досвіду інших країн. Через рік, нарешті,  наше питання було винесено на слухання в Парламенті Португалії. Нас запросили на засідання, рішення депутатів – підтримати петицію та профінансувати реабілітацію групи поранених військових з України. Наступні кроки: взаємодія з обома сторонами – Україною та Португалією – та контроль за виконанням рішення», – зазначає  Тетяна Франчук, ініціатор петиції та голова Спільноти української молоді в м. Порту.

За два місяці українським активістам вдалося зібрати понад 4 тисячі підписів. Варто зазначити, що майже 70% з них належать португальцям. Такий результат чітко показує ставлення португальців до ситуації в Україні та бажання долучитись до країн-партнерів з медичної допомоги українській державі.

«Вважаю цю маленьку перемогу українців Португалії дуже важливою у сенсі того, що цей приклад доводить силу і вплив нашої громади у питаннях представлення інтересів України за кордоном. Головне – це згуртованість, співпраця і повага до інших народів. Якби українці Португалії не мали високої репутації і симпатії серед португальців, не демонстрували своїми діями любов до Батьківщини і готовність допомогти країні в боротьбі за реальну незалежність і відновлення цілісності, то навряд чи ми могли би сподіватись на підтримку португальців», – підсумовує пані Тетяна.

Читайте за темою: Балтійський шлях: через терни до Варшави

Ініціатива української громади в Португалії це – позитивний приклад системної роботи багатьох небайдужих людей, які усіма силами намагаються допомогти своїй державі. GU

 

Поділитись

Коментарі закріті