Global Ukraine News

Підсумки 2016 року: здобутки та досягнення українських громад  світу

Автор: Альона Москалу, редактор Global Ukraine News

Українці, які проживають за кордоном, давно зрозуміли дієвість народної культурної дипломатії.  Різноманіття культурних ініціатив та досягнень за рік  українськими громадами вражає – дні культури, покази фільмів, спектаклі, виставки, конференції, започаткування діаспорських премій, дитячі виступи, святкування Дня Незалежності.

Global Ukraine News пропонує згадати усі здобутки та досягнення закордонних українців за 2016 рік.

Відкрити Україну світу: кіноініціативи українських активістів

Велика кількість ініціатив впроваджується в сфері кіно, адже кінематограф є чи не найяскравішим інструментом культурної дипломатії.

Дуже часто українські громади закордоном організовують покази фільмів, для того, щоб краще познайомити іноземців з Україною, привернути увагу до українського питання, наприклад, до проблеми незаконно ув’язнених українців у Росії (показуючи кіно про Олега Сенцова у Гонконгу, збираючи підписи на їх підтримку під час фестивалю «Cinema Italia Oggi 2016» у Варшаві та фільм «Звільніть Олега Сенцова» у Берліні). Організовуються цілі тури українських стрічок – дні українського кіно (в Брюсселі, Лондоні, Будапешті, Берліні) та турне «Побачити Україну: Docudays UA мандрує світом» (Франція, Греція, Німеччина, Італія, Іспанія).

Читати за темою: В Гонконгу організували показ фільму Олега Сенцова «Гамер»

Важливою ініціативою була організація показів закордоном  документальних стрічок «Крим. Як це було»  режисера Костянтина Кляцкіна та документального фільму Катерини Стрельченко  «Іловайськ. Лицарі неба». Дані фільми були з успіхом показані в Іспанії, Португалії, Німеччині, Ізраїлі, Польщі  і  змогли привернути увагу місцевого населення до реалій українського сьогодення у боротьбі з російською пропагандою по всьому світу.

Читати за темою: Іспано-португальський тур документального фільму «Іловайськ. Лицарі неба»

Українські активісти в ОАЕ започаткували премію Золотий Burj Тризуб

Кожного дня українські закордонні громадські організації самовіддано працюють над промоцією України, не чекаючи нагороди від держави за свої заслуги. Та все ж, вони вміють не просто зорганізувати свою діяльність, але й заохотити одне одного до ще більш інтенсивної діяльності, запроваджуючи власні цікаві відзнаки.

Читати за темою: Золотий Burj Тризуб обрав своїх переможців (фоторепортаж)

Наприклад, українські активісти в ОАЕ під час святкування пасхальних свят запровадили Золотий Burj Тризуб навесні 2016 року, де відзначили представників діаспори, котрі зробили вагомий внесок у її розвиток. Назва премії походить від Бурж Халіфа і Бурж Аль-Араб, які є символами міста Дубай і зображені на лого діаспори.

                                                                                                                                                              Читати далі

1 2 3
Поділитись

Коментарі закріті