Global Ukraine News

У близькосхідній країні з’явився український парк

9 березня 2017 року у Бейруті за ініціативи Посольства України в Лівані та підтримки муніципалітету району Баабди (Великий Бейрут) відбулася церемонія урочистого відкриття «Українського парку» в Лівані. Про це повідомляє Посольство України в Лівані.

На святі, приуроченому до Шевченківських днів, були присутні представники української громади, ліванських політичних, суспільних та бізнесових кіл, дипломати, ліванські випускники українських освітніх закладів та друзі України.

Почесними гостями заходу були: Голова муніципалітету Баабди А. Хелу; народний депутат України, член групи з міжпарламентських зв’язків з Ліваном Олег Барна; Керівник Клубу випускників українських вузів З. Жарамані; Голова Лівансько-української бізнес-ради С. Тауілі; письменник та перекладач Імадеддін Раеф.

Читайте за темою: Як у Лівані «водили козу» та змагалися на найкращу кутю (фоторепортаж)

На відкритті пролунали вірші Тараса Шевченка мовами світу у виконанні дітей української громади, пісні на слова Кобзаря «Зоре моя вечірняя» та народна пісня «Через сад-виноград» у виконанні творчого колективу «Онуки», з авторським перекладом на арабську письменник та перекладач Імадеддін Раеф зачитав вірш Шевченка «В неволі тяжко..».

В Українському парку, поруч з місцем для майбутнього пам’ятника Тарасу Шевченку, Посол України Ігор Осташ та почесні гості, представники української громади та Клубу випускників українських вузів посадили у ліванську землю два калинові кущі, що символізують Україну, «дуб Шевченка», каштан, три сосни та ліванський кедр.

Читайте за темою: «Українська зима» у Лівані

На подвір’ї Посольства була виставка дитячих малюнків на шевченківську тематику та відбувалося декламування віршів Великого Кобзаря українською мовою у виконанні дітей. Маленьким учасникам святкування Посол України вручив набори українських солодощів та дитячі книжки. Захід висвітлювався знімальною групою ліванської телекомпанії «Мустакбаль».

«Сьогодні фізично попрацювали, в Українському парку у Лівані – біля майбутнього пам’ятника Кобзарю – садили калину, Шевченківський дубочок (росточок тисячолітнього дуба), каштан, кедр і сосну», – написав на своїй сторінці у Facebook Ігор Осташ.

Поділитись

Коментарі закріті