Global Ukraine News

У Польщі вшанували автора українського гімну

У селі Млини поблизу Перемишля в суботу відбулися урочистості з нагоди 202-ї річниці народження о. Михайла Вербицького — автора мелодії гімну України.

Учасники урочистості зібралися біля могили священика і композитора, який із 1856 року працював парохом у селі Млини. У заході взяли участь представники влади Львівщини і Підкарпатського воєводства, духовенство, молодь. Про це повідомляє Радіо «Свобода»

Праправнучка М. Вербицького, Любов Вербицька, розповіла про те, що так багато людей зібралися, щоб вшанувати пам’ять отця Михайла Вербицького.

Читати за темою: Парламент Португалії визнав Голодомор в Україні геноцидом 

Пам’ятник на могилі Михайла Вербицького встановлено ще у 1740 році.А 12 квітня 2005 за участю Президента України Віктора Ющенка посвячено пантеон над могилою о. Вербицького в с. Млини, будівництво якого ініційовано та здійснено під керівництвом Степана Лукашика.

З нагоди 200-ліття від дня народження композитора, 4 березня 2015 року, численні делегації з України взяли участь в урочистих заходах, проведених представниками української громади Польщі на цвинтарі в с. Млини. Напередодні, 28 лютого, в с. Явірнику Руському Перемишльського повіту (Польща) відкрили меморіальну таблицю на дзвіниці храму, в якому парохував о. Михайло.

 

Поділитись

Коментарі закріті