Global Ukraine News

Ракета-носій «Вега» з українським двигуном успішно стартувала з космодрому у Французькій Гвіані

З космодрому Куру у Французькій Гвіані успішно стартувала ракета-носій легкого класу «Вега» з українським двигуном. Про це повідомляє Arianespace.

Носій з українським двигуном вивів на орбіту супутник Sentinel-2B. Запуск ракети є частиною програми Copernicus, яка реалізується Європейським космічним агентством з ініціативи Європейської комісії. Маса супутника становить понад 1 тонну, апарат забезпечує моніторинг суходолу й океану.

Читайте за темою: Ракета «Vega» з українським двигуном вивела на орбіту космічні апарати Google

Європейське космічне агентство оснастило супутник сонячними батареями, які, як передбачається, зможуть пропрацювати близько 12 років. Розрахунковий термін служби всього апарату оцінюється в 7,25 років. У 2015 році був запущений ідентичний супутник програми (Sentinel-2A). Апарат Sentinel-2B роз’єднаний із ним на орбіті на 180 градусів. Надалі систему моніторингу Sentinel планується доповнити ще парою супутників. Про це повідомляє Цензор.нет.

Для четвертого ступеня носія Vega маршовий двигун РД-843 був розроблений КБ «Південне» і виготовлений «Південмашем» із Дніпра.

Поділитись

Коментарі закріті