Global Ukraine News

Українці в Каліфорнії відсвяткували річницю від дня народження Тараса Шевченка

Минулого тижня українська громада у Сан-Франциско відзначала 203 річницю від дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Такі святкування місцеві українці проводять щороку. Організаторами заходу стали Українська Координаційна Рада та Товариство Збереження Української Спадщини Північної Каліфорнії.

«Тарас Шевченко став символом українського народу, який, з його християнською смиренністю, поетичною уявою, гострим почуттям справедливості і боротьби проти рабства, розбудив народ! Його безсмертний літературний твір «Кобзар» проголошував існування української нації в той час, коли свобода не мала ніякої цінності для поневоленої країни. Його послання про гуманізм, універсальний ідеалізм і свободу настільки ж вірні і сьогодні для всього світу, що робить Шевченка ще більш актуальним, – зазначають організатори заходу.

Читайте за темою: Американська мандрівниця, яка об’їхала всі країни, захопилася Україною

«Це вже далеко не вперше українська громада США святкує річницю від дня народження Шевченка. Найприємніше те, що організатори невтомно щороку готують нову програму, залучають до неї нових акторів і учасників (більшість з яких не є професіоналами) і продовжують цю традицію з року в рік», – розповідає Остап Коркуна, український активіст в Каліфорнії та учасник мережі Global Ukrainians.

Цьогорічний концерт розпочався з привітання Сергія Альошина, Генерального консула України в Сан-Франциско. В ході заходу декламувалися вірші Кобзаря, виступали учні Української школи Сан-Франциско, хор «Трембіта» та ансамбль бандуристок. На святкуванні були присутні українські військові ветерани Олександр Пономарьов та Андрій Мельник, які зараз проходять реабілітацію в Лос-Анджелесі, на лікування яких збиралися пожертви.

Читайте за темою: Святкування Дня Незалежності України в Сакраменто (США)

«Цьогорічна програма була досить різноманітною: було багато співу, гри на бандурі, декламування віршів, історичні замітки про Шевченка і навіть сценічні постановки. Тож кожен міг знайти щось для себе. До сценічних постановок були задіяні прості члени української громади, в основному молодь. А найцікавішими були, мабуть, виступи наймолодших учасників: учнів молодшої та старшої груп Української школи Сан-Франциско. Всього у концертній програмі було задіяно до 30 учасників. Ще близько 50 глядачів було в залі, серед них, зокрема, представники Генерального Консульства України в Сан-Франциско», – додає Остап Коркуна. GU   

Поділитись

Коментарі закріті