Global Ukraine News

У Польщі знімуть фільм про Голодомор

У Польщі режисер Агнешка Холланд почала роботу над кінокартиною про трагедію Голодомору в Україні. Про це повідомляє Radio Polsha.

Фільм буде називатися «Гарет Джоунс» («Gareth Jones») та подаватиметься в формі автобіографії   про валлійського репортера Гарета Джонса з Великобританії, який вперше в західній пресі заявив про трагедію Великого голоду в Україні – геноциду українського народу, організованого радянською владою.

Його репортажі були надруковані серед інших в газеті Manchester Guardian та New York Evening Post. Ці матеріали також стали джерелом натхнення для написання антиутопії «1984» Джорджа Оруелла.

Агнешка Холланд зазначила, що у фільмі позиція Гарета Джонса протиставляється діяльності репортера The New York Times Уолтера Дюранті, який взяв ексклюзивне інтерв’ю у Сталіна, отримав престижну Пулітцерівську премію в журналістиці і наполегливо заперечував Голодомор у своїх роботах.

29 березня 1933 року Гарет зробив відомий прес-реліз про Голодомор: «Я пройшов через безліч сіл і дванадцять колгоспів. Скрізь я чув плач: «У нас немає хліба. Ми помираємо!» Цей плач лунає по всій Росії, на Волзі, в Сибіру, в Білорусі, в Центральній Азії та Україні — «Передайте в Англію, що ми пухнемо від голоду». Більшість офіційних осіб заперечують існування будь-якого голоду, але через кілька хвилин після одного такого заперечення в потязі, я насмілився кинути на підлогу шматок зачерствілого хліба. Наче пуля селянин кинувся на підлогу та поглинув його. Те саме повторилось зі шкіркою апельсина. Навіть чиновники з транспорту та офіцери ОДПУ попередили мене про небезпеку подорожей селом вночі через велику кількість відчайдушних голодних людей. Іноземний експерт з Казахстану сказав мені, що близько 5 000 000 з 11 000 000 тамтешніх жителів померли від голоду. Окрім диктатора Йосипа Сталіна, голодуючі ненавидять Джорджа Бернарда Шоу за його оповідання про вдосталь їжі, яку вони начебто мають, але їжі нема. І селяни надто слабкі для роботи в полі».

Поділитись

Коментарі закріті