Global Ukraine News

Персональні санкції ЄС за переслідування громадян України: на один крок ближче

16 березня Європейський парламент прийняв резолюцію щодо українських політичних в’язнів у Росії і ситуації в окупованому Криму. Резолюція закликає владу Росії негайно і беззаперечно звільнити всіх українських політичних в’язнів, надати їм необхідну медичну та правову допомогу, а також розслідувати всі випадки застосування до них тортур. Крім цього, депутати Європейського парламенту закликали Росію припинити практику видачі жителям Криму російських паспортів. Резолюція стала можливою, зокрема, завдяки зусиллям Фундації «Відкритий Діалог» (Польща) та Центру Громадянських Свобод (Україна), чиї ключові рекомендації увійшли до документу. Десятки переслідуваних українських громадян, про яких йшла мова в звітах ODF і ЦГС, поіменно перераховані в резолюції Європарламенту.

28 лютого у Європейському парламенті відбулися дебати «Українські політичні в’язні в Росії і в окупованому Криму». Захід організували Фундація «Відкритий Діалог» (ODF) і Центр Громадянських Свобод (ЦГС) спільно з Представництвом України при ЄС. Беручи до уваги значне погіршення ситуації, учасники дебатів дійшли висновку про необхідність термінової підготовки резолюції за фактом політично мотивованих переслідувань громадян України в Росії і в окупованому Криму (Link).

За підрахунками правозахисників, з початку 2014 року не менше ніж 60 громадян України зіткнулися з такими переслідуваннями. З них як мінімум 44 особи зараз перебуває в ув’язненні. Кількість переслідуваних осіб постійно зростає. Більшість випадків переслідування трапляються на території Кримського півострова.

Читайте за темою: Кампанія #LetMyPeopleGo отримала шанс допомогти ув’язненим в Росії українцям

Протягом кількох років у рамках кампанії «LetMyPeopleGo» ODF і ЦГС інформують міжнародне співтовариство про політично мотивовані переслідування громадян України в Росії та окупованому Криму.

У 2014 році ODF була першою організацією, яка підготувала санкційний список російських чиновників і співробітників правоохоронних органів, причетних до переслідування Надії Савченко (Link). Незабаром після цього подібний список був прийнятий на державному рівні.

В рамках правозахисної кампанії «LetMyPeopleGo» ODF і ЦГС підготували низку аналітичних звітів та експертиз щодо переслідування громадян України в Росії та Криму. Були проведені заходи в Європейському парламенті, ПАСЄ та ПА ОБСЄ  з висвітлення ситуації з українськими в’язнями і пошуку шляхів їх звільнення (Link). Були оприлюднені грубі порушення з боку російської влади, серед яких – факти жорстоких тортур щодо українських громадян.

Читайте за темою: Українська правозахисниця Олександра Матвійчук нагороджена міжнародною премією

Завдяки міжнародним правозахисним кампаніям, зусиллям адвокатів, рідних та груп підтримки, 7 українських політв’язнів вже перебувають на волі (Геннадій Афанасьєв, Юрій Солошенко, Богдан Яричевський, Юрій Яценко, Надія Савченко, Юрій Ільченко та Хайсер Джемілєв). Незважаючи на це, загальна тенденція продовжує залишатися негативною – кількість в’язнів Кремля постійно зростає.

У зв’язку з цим актуальною залишається необхідність злагоджених дій української держави, правозахисників та міжнародної громадськості для надання допомоги переслідуваним особам і здійснення тиску на Росію. Зусилля правозахисних кампаній з надання допомоги переслідуваним громадянам України потребують політичної та фінансової підтримки. 16.03.2017 під час дебатів у Європейському Парламенті депутати Тунне Келам, Джулі Ворд і Мар’ю Лаурістін закликали надати фінансову підтримку правозахисній кампанії ‘LetMyPeopleGo’.

Список матеріалів щодо переслідування громадян України за політичними мотивами в Росії та в окупованому Криму:
  • Звіт: 28 заручників Кремля (Link);
  • Звіт: 37 заручників Кремля (оновлений) (Link);
  • Звіт: Репресії щодо лідерів кримськотатарського народу в Криму (Link);
  • Список громадян України, які зіткнулися з політично мотивованим кримінальним переслідуванням з боку правоохоронних органів Росії у 2014-2016 роках (Link);
  • Переслідування громадян України за політичними мотивами в Росії і в окупованому Криму (Link);
  • Заява про атаки на адвокатів і соратників політв’язнів у окупованому Криму (Link);
  • Звернення до Європарламенту рідних в’язнів Кремля та Євромайдану SOS, який веде кампанію LetMyPeopleGo для їх звільнення (Link).

 

Поділитись

Коментарі закріті