Global Ukraine News

Звернення до Президента та до Верховної Ради України щодо створення Національної Комісії для публічного обговорення питань, пов’язаних з подвійним громадянством та захистом прав закордонних українців

13 березня 2017 року Президент України Петро Порошенко подав до Верховної Ради законопроект №6175 про ‎внесення змін до закону України про громадянство, який пропонує позбавити українського громадянства осіб, що мають громадянство іншої країни, визначаючи цей законопроект як невідкладний для позачергового розгляду Верховною Радою України. Законопроект одразу викликав хвилю дискусій, адже стосується великої маси закордонних українців, а станом на сьогодні українська діаспора та закордонні українці – найпотужніша сила підтримки України на глобальному рівні.

Члени мережі Global Ukrainians, проактивні українські лідери-експати, одразу долучилися до дискусії  численними публікаціями, а також провівши у Українському кризовому медіа-центрі 14 березня прес-конференцію на тему: “Україна – феодальна країна? Хто має право позбавити українців українського громадянства?”. Учасники дискусії у підсумку підкреслили критичну необхідність національного публічного обговорення широкого кола питань, пов’язаних з подвійним громадянством та захистом прав закордонних українців.

Саме тому, міжнародна організація Global Ukraine, яка має на меті створення сприятливих умов задля розвитку мережі народних дипломатів Global Ukrainians, 15 березня 2017 р. звернулася до Президента України з проханням створення Національної Комісії для публічного експертного та громадського обговорення широкого кола питань пов’язаних з подвійним громадянством та захистом прав закордонних українців.

Шановний пане Президенте!

У зв’язку з ризиками пов’язаними із законопроектом 6175 від 13.03.2017р., просимо Вас притримати розгляд законопроекту та посприяти створенню Національної Комісії для публічного експертного та громадського обговорення широкого кола питань пов’язаних з подвійним громадянством та захистом прав закордонних українців.

Дана Національна Комісія працюватиме з урахуванням аналізу чинного українського законодавства та з урахуванням світового досвіду, нових тенденцій глобального світу.

Українська діаспора та закордонні українці на сьогодні – найпотужніша сила підтримки України на глобальному рівні.

Саме тому, держава зобов’язана піклуватись про захист прав своїх громадян”, – йдеться у заяві.

В свою чергу, Українсько-Американська організація “Razom for Ukraine“ (Україна, США) спільно з Canada – Ukraine International Assistance Fund – CUIA Fund (Канада), оприлюднила свою заяву з цього приводу: “За попередніми підрахунками законопроект №6175 від 13.03.2017 про внесення змін до закону України “Про громадянство України”, внесений Президентом України на розгляд Верховної Ради, призведе до автоматичного позбавлення громадянства близько 5 мільйонів українців. Закордонні українці завжди відігравали значну роль в державотворенні України, в періоди окупації зберігаючи правові та культурні традиції України в екзилі, відстоюючи інтереси українства на міжнародній арені, фінансово і ресурсно допомагаючи молодій державі, надаючи всебічну підтримку в період революції Гідності і після неї. Ініціативу Президента по обмеженню прав закордонних українців вважаємо необдуманою, а також такою, що призведе до негативних наслідків для України через втрату значної підтримки українців в інших державах, які на сьогодні виступають форпостом лобіювання інтересів України. В період окупації Російською Федерацією частини території України, а також військових конфліктів у східних областях, вважаємо ці дії Президента такими, що суперечать державним інтересам України. Закликаємо Президента відкликати поданий законопроект, а депутатів Верховної Ради в жодному випадку не підтримувати зміни до Закону про Громадянство в поданому вигляді“.

Фундація Євромайдан-Варшава висловлює також велику стурбованість змістом, способами та темпами просування законопроекту №6175, внесеним Президентом 13.03.2017 до Верховної Ради України.

Прийняття цього закону дасть можливість визнавати громадянина України таким, що втратив громадянство, якщо він добровільно отримав паспорт іншої держави. Причому, найбільше можуть постраждати українці, які мають друге громадянство однієї з країн ЄС. 

Хочемо нагадати пану Президенту Petro Poroshenko, що економічна еміграція українців до країн Євросоюзу почалася саме через те, що протягом 25 років незалежності жодна українська влада – разом із нинішньою – не ставила, на жаль, своїм пріоритетом створення добробуту своїх громадян.

Більшість можновладців дбала і продовжує дбати про власні кишені. Це призвело до тотального зубожіння пересічних українців, які були вимушені залишити Батьківщину і податися шукати свого щастя за її межами.

Протягом усіх цих років українські мігранти дійсно отримували паспорти інших держав. Але не тому, що хотіли відмовитися від України. Паспорт країни проживання просто робить зручнішим їхнє перебування в умовах еміграції. Натомість, їхні душі і серця надалі залишаються з Україною. 

Свідчить про це хоча б той зрив активності українського закордоння, який спостерігався під час Помаранчевої Революції та Революції Гідності. І який Вас, пане Президенте, приводив до влади і у 2004-му, і у 2014-му роках.

Будучи відірваними від Батьківщини, українці гостріше відчувають усі виклики, з якими стикається Україна, та розуміють, яких змін вона потребує. Певно, саме тому можновладці і раніше намагалися обмежити вплив українців, які живуть за кордоном, на результати виборів в Україні. Втім, як показує історія, подібні «маніпуляції» із законодавством не приносять чиновникам очікуваної користі.

Саме тому ми закликаємо пана Президента відкликати свій законопроект як такий, що може позбавити паспорта України найбільш свідомих і активних її громадян.

Закликаємо депутатів Верховної Ради України не допустити можливості прийняття законопроекту №6175 в стінах українського Парламенту.

Особливо наголошуємо на необхідності широкого обговорення питання подвійного громадянства в Україні перед будь-якими змінами в цій сфері чинного законодавства.

Підкреслюємо, що єдиною країною, паспорт якої не повинні розділяти громадяни України, повинна бути Росія як країна-агресор. Натомість згаданий президентський законопроект – навпаки – надає привілей російському громадянству у порівнянні з європейським. Вважаємо це повним знущаннями над здоровим глуздом.

Закликаємо усі закордонні організації українців об’єднатися у рішучому протесті проти прийняття законопроекту №6175 та створенні інформаційного тиску на українську владу задля вирішення питання подвійного громадянства в Україні у цивілізований спосіб, з урахуванням викликів часу та інтересів усіх верств українського суспільства. “

Одночасно, Українська Всесвітня Координаційна Рада оприлюднила заяву з приводу внесення змін в Закон ” Про громадянство в  Україні” в якій “вважає шкідливими й небезпечними зміни, що пропонуються Президентом України до Закону “Про громадянство України”, щодо реалізації права зміни громадянства. Такі зміни можуть призвести до втрати громадянства України сотень тисяч українських громадян, котрі багато років знаходяться у вимушеній міграції за межами Батьківщини.

Із заявою до Президента України звернувся й Світовий Конгрес Українців, в якій закликав провести громадські слухання стосовно поданого ним законопроекту, що передбачає позбавлення українського громадянства тих осіб, які мають подвійне громадянство. У листі також висловлюється сумнів у відповідності законопроекту щонайменше трьом статтям Конституції України.

Безперечно, чинне українське законодавство щодо подвійного громадянства є застарілим і потребує якісних змін, які б захищали не тільки національну безпеку держави, а й інтереси кожного українця, незважаючи на місце його перебування.

Закордонні українці вимагають створення Національної Комісії для публічного експертного та громадського обговорення широкого кола питань пов’язаних з подвійним громадянством та захистом прав закордонних українців.

Контакти:
+38 068 79 68 455
[email protected]

Поділитись

Коментарі закріті